english version

Aktualności

Nowy taryfikator mandatów

MSW opublikowało projekt nowego rozporządzenia, które reguluje wysokość mandatów. Choć nie wszedł on jeszcze w życie, już dziś przyglądamy się temu, w jaki sposób zmieni się taryfikator. Część kar będzie wyższych, a część niższych.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Samochody z chmurą

Volvo testuje nowe rozwiązanie, które ma poprawić bezpieczeństwo na drogach. Polega ono na tym, że pojazdy będą automatycznie komunikowały się między sobą, przekazując informacje np. o oblodzonej jezdni. Takie rozwiązanie ma również usprawnić pracę zarządców.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Samochód Roku 2015

Jedna z najbardziej prestiżowych nagród motoryzacyjnych powędrowała po raz czwarty do koncernu Volkswagen. Wszystko za sprawą nowego Passata, który wygrał rywalizację m. in. z Citroenem Cactusem oraz Mercedesem-Benzem klasy C.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Salon Samochodowy w Genewie 2015

Dziś rozpoczyna się najważniejsza impreza motoryzacyjna na naszym kontynencie. Do Genewy zjechali producenci aut oraz akcesoriów, dziennikarze, a także cała rzesza widzów chcących podziwiać nowinki techniczne. Tegoroczne targi potrwają aż do 15 marca.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Motocykle 125 ccm, a wypadki

W ubiegłym roku, weszły w życie nowe przepisy, które pozwalają kierować motocyklami o pojemności do 125 cm3 osobom z prawem jazdy kategorii B. Niektórzy eksperci alarmowali, że przyczyni się to do większej liczby wypadków z udziałem motocyklistów. Jak ta sytuacja wyglądała w 2014 roku?

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Używanie samochodu prywatnego w firmie

Przedsiębiorcy w różny sposób starają się zapewnić swoim pracownikom auta służbowe. Jednym z rozwiązań jest zapłacenie podwładnemu w zamian za to, że używa on swojego prywatnego pojazdu w trakcie wykonywania pracy. Kwoty te można ponadto wpisać w koszty uzyskania przychodu.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Wjazd do centrum miasta nie dla wszystkich

Polski świat motoryzacji obiegła wiadomość o projekcie ustawy, która miałaby umożliwić samorządom niewpuszczanie do określonych stref miasta nieekologicznych samochodów. Chodzi o pojazdy niespełniające norm Euro 4 lub Euro 5, czyli większość wyprodukowanych przed 2005 rokiem.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Hyundai ix35 to znów Tucson

Koreański koncern zaprezentował szkic trzeciej generacji modelu Tucson. Wiemy już jak będzie wyglądał i znamy parametry jednostek napędowych. Oficjalna premiera samochodu będzie miała miejsce podczas Geneva Motor Show 2015.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Premiera Volvo XC90 II w Polsce

Dokładnie w Święto Zakochanych zawitała do naszego kraju nowa wersja popularnego SUV-a ze Szwecji. Volvo XC90 II było prezentowane w Warszawie 14 i 15 lutego. Na wydarzenie to ściągnęło bardzo dużo osób chcących przyjrzeć się nowej propozycji szwedzkiego koncernu.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Ostrzejsze kary dla kierowców

Sejm przyjął nowelizację przepisów, które zaostrzą kary dla kierujących pojazdami. Za przekroczneie prędkości o 50 km/h lub przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów, będzie można na miejscu stracić prawo jazdy. Jakie inne obostrzenia przegłosowali posłowie?

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód