english version

Aktualności

Opłata administracyjna w leasingu a koszt podatkowy

  • Dział ogólny
  • 2024/04/12
  • Opłata administracyjna w leasingu a koszt podatkowy

Chcesz wziąć samochód na firmę i zastanawiasz się, czym jest opłata administracyjna? Leasing to wyjątkowo korzystne rozwiązanie – nie znaczy to jednak, że nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Leasing a VAT. Ile można odliczyć?

Leasing a VAT – jaka jest między nimi zależność? Leasing operacyjny samochodu osobowego polega na wypożyczeniu pojazdu przez firmę leasingową przedsiębiorcy na określony okres, zazwyczaj nie krótszy niż 40% normatywnego okresu amortyzacji, który dla samochodów osobowych wynosi pięć lat. Jest to forma umowy, która pozwala użytkownikowi korzystać z pojazdu, nie ponosząc przy tym ryzyka jego własności.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Jak wziąć samochód w leasing na firmę?

  • Dział ogólny
  • 2024/03/29
  • Jak wziąć samochód w leasing na firmę?

Potrzebujesz pilnie samochodu, ale Twój budżet nie pozwala na zakup zupełnie nowego pojazdu? Rozwiązaniem może być leasing. Jak wziąć samochód w leasing na firmę? Taki proces jest stosunkowo prosty – może się jednak udać dopiero wtedy, gdy spełnimy odpowiednie warunki. Jako specjaliści od wynajmowania pojazdów, podpowiadamy najlepsze rozwiązanie.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Leasing czy gotówka - co bardziej się opłaca?

  • Dział ogólny
  • 2024/03/29
  • Leasing czy gotówka - co bardziej się opłaca?

Potrzebujesz działającego pojazdu i zastanawiasz się, co bardziej się opłaca – leasing czy gotówka? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie: wszystko zależy od Twojego budżetu, a także indywidualnych potrzeb. Zarówno jedna, jak i druga opcja mają swoje wady i zalety. Prześledźmy je, by łatwiej było podjąć odpowiednią decyzję.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Przygotowanie auta do zimy - poradnik

Przygotowanie auta do zimy jest ważne dla bezpieczeństwa podróżujących, ale też dla samego stanu technicznego pojazdu. Obniżone temperatury, śnieg, lód, sól na drogach – to tylko niektóre z czynników, które czekają na nasze auto na zimę. Jak powinno się odbywać przygotowanie auta do zimy? Jakie czynności należy przeprowadzić? Ten poradnik zawiera wszystkie niezbędne informacje.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Warmińsko-mazurskie samochodem - najładniejsze trasy z atrakcjami

Chcesz zwiedzić warmińsko-mazurskie samochodem? Warmia i Mazury to region o niepowtarzalnej urodzie, pełen malowniczych krajobrazów i zabytków, które warto zobaczyć! Dzięki dobrze zaplanowanej trasie, w ciągu kilku dni można doświadczyć niezwykłego uroku tego miejsca, a wszystko to z komfortowego poziomu własnego auta. W naszym wpisie prezentujemy najbardziej atrakcyjne trasy województwa, które są gwarancją niezapomnianych wrażeń.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Jak sprawdzić auto po VIN?

Jak sprawdzić auto po VIN? Indywidualny numer VIN auta jest dla pojazdu jak numer PESEL dla Ciebie. Jest przypisany tylko i wyłącznie do danego pojazdu i zawiera masę ważnych informacji na temat historii samochodu. Numer VIN może pomóc sprawdzić szacowany stan auta, zweryfikować, czy w przeszłości samochód brał udział w kolizji, a także zobaczyć, jakie było jego fabryczne wyposażenie.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Autem po Świętokrzyskim - trasy i atrakcje

Jeżeli planujesz zwiedzić autem Świętokrzyskie – atrakcje, które czekają na Ciebie w tym województwie, na pewno sprawią, że ta wycieczka pozostanie niezapomniana! Województwo świętokrzyskie ma powierzchnię wynoszącą około 11 672 km². Na jego terenie znajdziesz masę interesujących miejsc godnych uwagi. Dlatego jeżeli chcesz poznać wszystkie uroki tego obszaru Polski, wsiadaj w samochód i wyruszają w trasę!

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Objeżdżamy samochodem Śląsk - najlepsze atrakcje

Planujesz wycieczkę? Przekonaj się, że zwiedzanie Śląska samochodem jest doskonałym pomysłem na aktywne i wartościowe spędzenie czasu! Przy dobrze zaplanowanej trasie, zobaczysz najlepsze atrakcje na Śląsku nawet przy ograniczonym czasie. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się co zwiedzić na Śląsku podczas podróży autem!

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Jak sprzedać samochód by nie stracić?

Według statystyk wartość samochodu spada w pierwszym roku o 20 do 30 proc. a w trakcie kolejnych 5-ciu lat do nawet 70 proc. wartości początkowej. Jak sprzedać samochód, aby nie stracić na nim zbyt wiele? Cóż… Może okazać się to dość trudnym zadaniem, ale nie niemożliwym. Wiele zależy od modelu, stanu technicznego, rocznika i Twoich zdolności marketingowych. Podrzucamy Ci kilka ciekawych pomysłów, które pomogą zaprezentować auto z jak najlepszej strony.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód