english version

Nadchodzi Hyundai Elantra

Nadchodzi Hyundai Elantra

Tegoroczne Targi Samochodowe we Frankfurcie nadchodzą wielkimi krokami. By podgrzać atmosferę, producenci regularnie publikują zdawkowe informacje na temat swoich najnowszych rozwiązań. Wyjątkiem nie jest Hyundai. Koncern zaprezentował szkic szóstej generacji Elantry.

 

Na początku małe zastrzeżenie – nie wiadomo, czy nowy model południowokoreańskiego producenta rzeczywiście zostanie zaprezentowany we Frankfurcie. Być może jego premiera odbędzie się w listopadzie w Los Angeles. To okaże się już niedługo. Do salonów auto ma trafić w marcu.

Hyundai Elantra

Elantra dostępna jest na rynku już od 25 lat. Jej pierwsza generacja zadebiutowała w 1990 roku. W Polsce i kilku innych krajach dostępna była pod nazwą Lantra. W sprzedaży była dostępna przez pięć lat. W 1995 roku pojawiła się Elantra II. Była ona jednocześnie pierwszym Hyundaiem produkowanym w wersji kombi. Sprzedawano ją też w wersji sedan. W 2000 roku zastąpiła ją trzecia generacja tego modelu. W jej przypadku zrezygnowano już z wersji kombi. Z kolei Elantra IV była produkowana w latach 2006-2010, ale nie sprzedawano jej w Europie. Co ciekawe, jej wersja o nazwie Hyundai Elantra LPI HEV była pierwszą na świecie hybrydą napędzaną LPG oraz silnikiem elektrycznym. Piąta odsłona tego samochodu nie ominęła już rynku europejskiego. Dostępna jest na nim od 2010 roku w wersjach sedan i coupe.

Na ten rok planowany jest debiut najnowszej Elantry VI generacji. Na opublikowanym przez producenta obrazku widać, że stylistycznie będzie ona nawiązywać do klasy premium. To dość nietypowe posunięcie, ponieważ przez 25 lat obecności na rynku, Elantra plasowała się w klasie C. Niestety, póki co nie znamy więcej szczegółów na temat tego samochodu. Plotki ze świata motoryzacji mówią, że będzie on wyposażony w silnik 1.6 T-GDI o mocy ok. 175 KM. Ma on współpracować z siedmiostopniową, dwusprzęgłową oraz sześciobiegową, automatyczną skrzynią biegów.

Frankfurt Motor Show 2015

Jest to jedna z najważniejszych imprez motoryzacyjnych na świecie. Odbywa się ona co dwa lata na przemian z Targami Motoryzacyjnymi w Paryżu. Jej pierwsza edycja miała miejsce już w 1897 roku. Najnowsza potrwa od 17 do 27 września i tradycyjnie odbędzie się we Frankfurcie nad Menem.  

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód