english version

Zakup fotelika samochodowego

Zakup fotelika samochodowego

Nowe przepisy sprawiły, że wzrósł popyt na foteliki. Nie każdy jednak wie, jak wybrać tego typu akcesoria. Dziś podpowiadamy jak to zrobić. Nie jest to szczególnie trudne zadanie, ale jest ono zarazem bardzo ważne dla komfortu i bezpieczeństwa naszej pociechy.

 

Nowe przepisy dotyczące używania fotelików obowiązują od połowy maja. Wprowadzając je zniesiono kryterium wieku. Teraz to, czy osoba niepełnoletnia musi jechać w foteliku, czy nie, określa tylko jej wzrost. Więcej na ten temat przeczytasz na https://autocash24.pl/pl/aktualnosci-wpis/obowiazkowy-fotelik-dla-nastolatka

Rodzaje fotelików

Po zmiane przepisów nie zmieniły się kategorie, według których akcesoria te są klasyfikowane. Dzielą się one na pięć grup:

1) 0 – do 10 kg (do ok. 9 miesiąca życia)

2) 0+ - do 13 kg (do ok. 18 mieciąca życia)

3) I – od 9 do 13 kg (od ok. 8 do ok. 42 miesiąca życia)

4) II – od 15 do 25 kg (od ok. 3 do ok. 7 roku życia)

5) III – od 22 do 36 kg (od ok. 6 do ok. 12 roku życia).

Jest to pierwsze kryterium, którym musimy się kierować, decydując się na zakup fotelika. Drugim powinna być wygoda oraz bezpieczeństwo naszej pociechy. Na pierwszy czynnik wpływ ma przede wszystkim kształt urządzenia oraz rodzaj materiału, z którego jest wykonane. Bardzo dobrze sprawdza się np. mikrofibra. Bezpieczeństwo zależy natomiast przede wszystkim od rodzaju i jakości mocowań. Fotelik musi być przymocowany do kanapy w taki sposób, by niemożliwe było jego przypadkowe wypięcie. Jeśli zaś chodzi o mocowania dla dzieci, najlepiej wybierać te 5-punktowe. Ponadto niemowlaki powinny być przewożone w fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy, by w razie zderzenia nie doznały uszkodzeń odcinka szyjnego kręgosłupa.

Zakup fotelika przez internet

Kryteria przedstawione przez nas do tej pory jasno wskazują, że kupienie fotelika w sklepie internetowym może nie być najlepszym pomysłem. Przede wszystkim dlatego, że nasze dziecko nie jest go w stanie przymierzyć i sprawdzić, czy wygodnie się w nim czuje. Ale to jeszcze nie wszystko – nie każdy fotelik pasuje bowiem do każdej kanapy. Kupując przez internet nie mamy możliwości, by to sprawdzić. Dlatego dużo lepszym wyborem będzie odwiedzenie sklepu stacjonarnego.

Wypożyczenie fotelika

Jeśli mamy własny samochód, którym podróżujemy z dzieckiem, warto odpuścić wypożyczanie fotelika. Zakup jest inwestycją, która szybko nam się zwróci. Co jednak wtedy, gdy wynajmujemy auto i chcemy nim podróżować razem ze swoją pociechą? Wtedy wypożyczenie fotelika samochodowego będzie jak najbardziej uzasadnione. W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych klientów, w Autocash, oprócz samochodu, można wypożyczyć także fotelik. Taką chęć wystarczy zgłosić rezerwując konkretny model auta.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód