english version

Benzyna będzie tańsza?

Benzyna będzie tańsza?

W wakacje paliwo zazwyczaj drożeje. Nie inaczej jest też w tym roku. Pojawiła się jednak szansa na to, że benzyna i olej napędowy potanieją. Wszystko dzięki temu, że z Iranu zdjęte zostaną sankcje gospodarcze. Teraz kraj ten planuje zwiększyć wydobycie ropy.

 

W zeszłym miesiącu postanowiono zdjąć z Iranu sankcje gospodarcze. Wszystko dzięki temu, że kraj ten zgodził się ograniczyć swój program atomowy. Niedawno rząd w Teheranie zapowiedział też zwiększenie wydobycia ropy – najpierw o 500 tys. baryłek, a następnie o 1 mln baryłek dziennie. Obietnicy ma dotrzymać wtedy, gdy sankcje zostaną zdjęte.

Ceny paliw

Dzięki temu cena ropy na światowych rynkach już zaczęła spadać. Obecnie wynosi poniżej 50 dolarów za baryłkę. Dla porównania, rok temu było to 120 dolarów za baryłkę, a kilka tygodni temu 58 dolarów za baryłkę.

Podwyżka, czy obniżka?

Jak to wszystko wpłynie na ceny na stacjach paliw? Sprawa jest złożona. Przede wszystkim należy zauważyć, że ceny benzyny w trakcie wakacji zazwyczaj rosną. Tak było i w tym roku, choć wzrost ten nie był gwałtowny. Niedawno jednak ceny te spadły, by ustabilizować się na poziomie poniżej 5 zł za litr PB95.

Kurs dolara

Trzeba też pamiętać, że ceny paliw zależą nie tylko od hurtowych cen ropy, ale także od kursu dolara w stosunku do złotówki. Ten niestety się umocnił. Eksperci, którzy wzięli pod uwagę wszystkie te czynniki, przewidują jednak, że cena paliwa powinna w nadchodzących dniach mimo wszystko zmaleć. To dobra wiadomość szczególnie dla tych, którzy wyjazd wakacyjny mają jeszcze przed sobą.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód