english version

Aktualności

Przewożenie dziecka w foteliku

Rząd przyjął projekt rozporządzenia, które reguluje przewożenie dzieci w samochodzie. Jeśli zmiany wejdą w życie, będzie to łatwiejsze, szczególnie w przypadku rodzin z trójką lub czwórką pociech. Obowiązek używania fotelika będzie zależał tylko od wzrostu dziecka. Co dokładnie ma się zmienić?

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Wynajem auta poza biurem wypożyczalni

Wiele osób chętnie skorzystałoby z oferty wypożyczalni samochodów, ale nie ma ochoty lub możliwości szukać siedziby takiej firmy w całym mieście. Dlatego w Autocash można bez problemu wynająć samochód poza biurem – np. na dworcu, pod hotelem, na lotnisku lub pod domem. Jak?

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Święta gorsze, Sylwester lepszy

Policja podsumowała ostatnie dni na polskich drogach. Ze statystyk wynika, że w okresie świątecznym doszło do większej liczby wypadków, niż rok temu. Zatrzymano też więcej nietrzeźwych kierowców. Za to w Sylwestra było odwrotnie.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Ekojazda na egzaminie

Od kilku dni obowiązuje rozporządzenie, które nakłada na kandydatów na kierowców obowiązek wykazania się umiejętnością ekologicznej jazdy samochodem. Egzaminatorzy sprawdzają, czy zdający odpowiednio zmienia biegi oraz czy potrafi hamować silnikiem.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Przygotowanie auta do zimy

Mamy grudzień i temperatura regularnie spada poniżej 0 stopni. W znacznej części naszego kraju leży też śnieg. Jeśli więc ktoś jeszcze nie przygotował swojego samochodu do zimy, powinien to zrobić jak najszybciej. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Najbardziej awaryjne samochody

Ostatnio prezentowaliśmy ranking najbardziej niezawodnych aut w 2015 roku. Opracował go niemiecki Urząd Dozoru Technicznego. Dziś, z tego samego raportu wybraliśmy samochody, które w mijającym roku miały najwięcej awarii.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Najmniej awaryjne samochody

Rankingów awaryjności samochodów jest sporo. Sporządzane są przez różne organizacje. Dziś prezentujemy ten, który opracował niemiecki TUV. Przedstawiamy samochody, które w badanym okresie (2015 rok) miały namniej usterek.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Prawo jazdy za granicą

Wysokie wymagania stawiane kandydatom na kierowcę sprawiają, że wiele osób próbuje obejść polski system uzyskiwania uprawnień. Próbują one zdobyć je w innym państwie. Z punktu widzenia prawa taka operacja jest legalna przy spełnieniu kilku warunków.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Nowe samochody w WORD Wrocław

Od początku grudnia wrocławski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oferuje możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy nowymi samochodami. Są to Toyoty Yaris. W przyszłości mają one w całości zastąpić używane od pięciu lat pojazdy marki Renault Clio.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Rzecznik pyta o punkty karne i szkolenia

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Ministra Spraw Wewnętrznych z zastrzeżeniami dotyczącymi szkoleń zmniejszających liczbę punktów karnych. RPO twierdzi, że powinni być do nich dopuszczeni również kierowcy, którzy przekroczyli limit 24 punktów.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód