english version

Mercedes-AMG C63 Coupe

Mercedes-AMG C63 Coupe

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie będą obfitować w wiele premier samochodowych. Zadebiutują na nich jednak nie tylko auta osobowe. Dobrym przykładem może być Mercedes-AMG C63 Coupe, który został stworzony głównie do jazdy po torach wyścigowych.

 

Firma AMG działa od 1967 roku. Od początku swojego istnienia zajmowała sie tuningiem samochodów. Od 2005 roku jest częścią grupy Daimler AG. Od tamtego czasu zwana jest nadwornym tunerem Mercedesa.

Wygląd

Mercedes C63 Coupe z magicznym dla fanów motoryzacji oznaczeniem AMG, już na pierwszy rzut oka będzie różnił się od podstawowej wersji tego samochodu. Jego tył będą charakteryzowały cztery rury wydechowe oraz aerodynamiczny spojler. Z przodu znajdziemy przetłoczenia na masce, powiększone wloty powietrza w zderzaku oraz żółte zaciski hamulców. Zmian dokonano także wewnątrz. Pasażerowie będą mogli korzystać z bardziej profilowanych foteli oraz cieszyć oczy dekoracyjnymi listwami z włókna węglowego. Kierowca będzie miał do dyspozycji kierownicę ze spłaszczonym wieńcem.

Silniki

Mercedes AMG C63 Coupe będzie dostępny z dwoma silnikami. A w zasadzie z takim samym silnikiem, ale różniącym się osiągami w poszczególnych wersjach. Będzie to 4-litrowa jednosta V8 Biturbo. W podstawowej wersji będzie miała moc 476 KM i osiągnie moment obrotowy rzędu 650 Nm. Wersja S zaoferuje 510 KM i 700 Nm. Napęd będzie przenoszony tylko na tylną oś. Z silnikiem będzie współpracowała 7-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów.

Osiągi

Obydwie wersje będą się charakteryzowały innymi osiągami. Standardowa przyspieszy od 0 do 100 km/h w 4 sekundy. Wersji S ta sztuka zajmie 3,9 sekundy. Oba auta będą miały ograniczoną prędkość maksymalną do 250 km/h. Granicę tę będzie można przesunąć do poziomu 290 km/h.

Mercedes-AMG C63 Coupe

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód