english version

Aktualności

Sprzedaż Volkswagena wzrosła - również w Polsce

Pierwsza połowa 2014 roku była dla Volkswagena czasem historycznego sukcesu. W tym okresie producent osiągnął pułap trzech milionów sprzedanych samochodów. Wzrost sprzedaży odnotowano w Europie Zachodniej, rejonie azjatyckim i w Chinach. Mniej aut w stosunku do pierwszego półrocza 2013 r. sprzedano natomiast w Europie Środkowej i Wschodniej oraz obu Amerykach.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Egzamin na prawo jazdy w Świdnicy

Mało kto wie, że w nieodległej od Wrocławia Świdnicy, od kilku miesięcy można zdawać egzamin na prawo jazdy kat. B. Oficjalne otwarcie ośrodka egzaminacyjnego, który jest filią WORD Wałbrzych, nastąpiło 15 kwietnia.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Wypadki w długi weekend

Choć wielu z nas zdążyło już zapomnieć o długim weekendzie, warto sobie o nim przypomnieć. Szczególnie w przypadku planowania wyjazdu na kolejny. Warto bowiem przy okazji spojrzeć na statystyki wypadków drogowych w Polsce, które nie napawają optymizmem.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Szare fotoradary odchodzą do przeszłości

Wspominaliśmy już o tym, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego wdraża odcinkowy pomiar prędkości. Póki co prace nad projektem są nieco opóźnione. Urzędnicy porządkują także sytuację z tradycyjnymi radarami - zdejmują nieużywane, a aktywne przemalowują na żółto.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Transport zwierząt w samochodzie

Wakacje sprzyjają wyjazdom, w których bierze udział cała rodzina, a czasem też zwierzęta. Przewożenie psa w samochodzie nie wymaga co prawda jakiś nadzwyczajnych zabiegów, ale realizując go, należy pamiętać o kilku postawowych zasadach. Dzięki temu podróż autem ze zwierzęciem będzie nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Utrata prawa jazdy za prędkość coraz bardziej popularna

"Dziennik Gazeta Prawna" opublikował dane, z których wynika, że w maju policjanci zatrzymali prawo jazdy 1.2 tys. osobom. Taka procedura ma miejsce w przypadku rażącego naruszenia przepisów drogowych, a funkcjonariusze stosują ją według swojego uznania. Warto dodać, że w całym 2013 roku interwencji tego rodzaju odnotowano 768.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Motocykle o pojemności 125 ccm również z manualną skrzynią biegów

Niejednokrotnie pisaliśmy już o nowelizacji przepisów drogowych, które mają m.in. dopuścić możliwość kierowania jednośladami o pojemności do 125 cm3 osobom posiadającym prawo jazdy kat. B. Takie rozszerzone uprawnienia miały tyczyć się tylko skuterów z automatyczną skrzynią biegów. Senatorowie postulują jednak, by rozszerzyć je również na motocykle z przekładnią manualną.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Przejazd z Krakowa do Gdańska

Choć z Małopolski na Pomorze można już podróżować samolotem, niektórzy wolą lub muszą skorzystać z samochodu. Wpływ na to mogą mieć zarówno osobiste preferencje, jak i okoliczności (np. przewóz ładunku lub większej liczby pasażerów). Właśnie dlatego, dzięki rozbudowanej sieci swoich biur, wypożyczalnia Autocash umożliwia wynajem samochodu w Krakowie i jego zwrot w Gdańsku.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Karta paliwowa dla małej firmy

Wynajem długoterminowy aut służbowych charakteryzuje się tym, że jedyną rzeczą, o którą musi się troszczyć przedsiębiorca, jest zakup paliwa do samochodu firmowego. Dziś wszystkim naszym Klientom podpowiadamy, jak maksymalnie uprościć tę czynność. Pomoże w tym karta paliwowa dla małych firm, która jest oferowana coraz częściej przez koncerny.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Kolejne remonty na A4

Do połowy sierpnia potrwa remont autostrady A4 na odcinku między Prądami, a Dąbrówką. Drogowcy wymienią tam ponad 30 km nawierzchni. Do tego czasu przewidywane są utrudnienia w ruchu, ponieważ dostępna dla samochodów będzie tylko jedna jezdnia.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód