english version

I cóż, że ze Szwecji?

I cóż, że ze Szwecji?

Wielkimi krokami nadchodzi nowe Volvo XC90 drugiej generacji. Szwedzki producent zaprezentował już jego możliwości. Wygląda na to, że z początkiem 2015 roku na rynek wejdzie nowy, poważny gracz w segmencie SUV. Czy Volvo XC90 powtórzy udany debiut swojego poprzednika, który miał miejsce 12 lat temu?

 

Pierwsza generacja Volvo XC90 została zaprezentowana w 2002 roku. Do lipca 2014 roku wyprodukowano ponad 636 tys. sztuk tego samochodu. Później zakończono jego montowanie. Wyjątkiem są Chiny, gdzie Volvo XC90 znane jest pod nazwą XC Classic i wciąż wprowadza się do obrotu nowe modele.

Niedawno szwedzki koncern zaprezentował drugą generację tego SUV-a. Volvo stawia swojemu nowemu dziecku wysokie wymagania – sprzedaż modelu ma w 2020 roku osiągnąć 800 tys. sztuk. Co ma przyczynić się do tak dużego sukcesu?

Volvo XC90 II będzie nie tylko samochodem terenowo-rekreacyjnym, ale także luksusowym. W jego wnętrzu zastosowano bardzo wyrafinowane detale takie, jak np. lewarek skrzyni biegów, częściowo wykonany z kryształów.

Na zewnątrz uwagę zwracają światła LED do jazdy dziennej. Projektanci zamontowali je tak, że tworzą kształt ułożonej poziomo litery T. Ponadto przód ozdabia duży grill, na którym umieszczono nowe logo Volvo. Komfort podróży będzie zależał od wyboru wersji wyposażeniowej. XC90 II będzie naładowany przydatnymi rozwiązaniami.

Pod maską będzie pracował jeden z kilku rodzajów silników (choć wszystkie będą miały tę samą pojemność 2 l). Mowa o benzynowych: T5 (254 KM) i T6 (320 KM), dieselach: D4 (190 KM) i D5 (225 KM) oraz hybrydowym T8 Twin Engine. Ten ostatni pozwoli wygenerować łąćzną moc aż 400 KM.

Produkcja samochodu zacznie się w styczniu 2015 roku.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód