english version

Toyota Yaris po dużym faceliftingu

Toyota Yaris po dużym faceliftingu

W lipcu japoński koncern odświeżył jeden ze swoich najpopularniejszych modeli. Mowa o Toyocie Yaris III. Wersja po faceliftingu prezentuje się dużo inaczej, niż wcześniejsza. Zmiany zaszły nie tylko w wyglądzie, ale także w sposobie wykonania wnętrza oraz możliwościach wyboru silników. Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany w Toyocie Yaris III.

 

Pierwsza wersja tego modelu zadebiutowała na targach w Paryżu w 1998 roku. Rok później trafiła do sprzedaży, a już w 2000 roku otrzymała tytuł Europejskiego Samochodu Roku. Produkowana do 2005 roku, została zastąpiona przez model drugiej generacji. Nowa wersja także zyskała sobie popularność wśród użytkowników. Od 2012 roku produkowana jest natomiast Toyota Yaris III, która w lipcu przeszła facelifting.

Nie jest to jednak taki sposób odświeżenia modelu, do którego przyzwyczaili nas różni producenci. Toyota dość mocno przebudowała swoje dzieło począwszy od wyglądu, przez wnętrze, a na silnikach skończywszy. Warto wspomnieć, że łącznie wymieniono ponad 1000 części.

Pierwszą różnicę widać, gdy spojrzy się na przód i tył pojazdu. Pierwszy zdobi masywny grill oraz reflektory w nowej stylistyce. Ponadto zamontowano na nim światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED. Technologię tę wykorzystano także w tylnych światłach. Na zmianę stylistyki tej części pojazdu wpływ ma także nowy zderzak.

We wnętrzu zamontowano duży, 7-calowy wyświetlacz LCD, obsługujący system Toyota Touch II (pozwalający m. in. na synchronizację z telefonem, obsługujący Google Street View, a także przekazujący obraz z kamery cofania). Zmiany widać także po przyjrzeniu się m. in. desce rozdzielczej. Wykonano ją z materiałów przyjemniejszych w dotyku. Znajdują się na niej zegary z nowymi osłonami. Ponadto całe wnętrze wyciszono.

Także samo zawieszenie i nadwozie poddano wielu modyfikacjom. Dzięki nowym amortyzatorom i stabilizatorom, jazda Yarisem powinna być bardziej przyjemna, a dzięki wzmocnieniu nadwozia – bezpieczniejsza.

Toyota Yaris III jest oferowana w opcji 3- i 5-drzwiowej, w różnych wersjach wyposażania oraz z czterema rodzajami silników: dwoma benzynowymi (1.0 o mocy 69 KM i 1.3 o mocy 99 KM), dieselem (1.4 o mocy 90 KM) oraz silnikiem spalinowo-elektrycznym. I to od konfiguracji tych czynników, zależy cena samochodu. Najtańsza wersja 3-drzwiowa to koszt 39.900 zł, a 5-drzwiowa 41.700 zł. Mowa oczywiście o Toyocie z silnikiem benzynowym. Za diesela trzeba dopłacić kilkanaście tysięcy złotych. Najdroższa jest hybryda generująca moc 100 KM. Jej minimalny koszt to 63.900 zł. Warto jednak zaznaczyć, że niedostępna jest ona z manualną skrzynią biegów, ani w uboższych wersjach wyposażenia, co samo z siebie podbija jej cenę.

 
 
 

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód