english version

Aktualności

Golf z silnikiem elektrycznym już w sprzedaży!

Jeden z najpopularniejszych samochodów w Europie - Volkswagen Golf - doczekał się wersji napędzanej prądem elektrycznym. E-Golf jest już dostępny w sprzedaży. Jego cena rozpoczyna się od 34.900 tys. euro. Co klienci otrzymują w zamian?

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Duńczycy zwiększyli prędkość i... liczba wypadków spadła

Duński zarząd dróg w 2011 roku zdecydował się podnieść limit prędkości na niektórych drogach. Wstępne wyniki tego eksperymentu są zaskakujące - liczba wypadków na tych odcinkach spadła. Warto jednak dodać, że w ślad za tą zmianą, poszły inwestycje w infrastrukturę drogową.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Rejestracja auta z Anglii będzie możliwa bez przeróbek

Na początku stycznia pisaliśmy o toczącym się procesie przeciwko Polsce przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. Chodziło o zakaz rejestrowania samochodów z kierownicą po prawej stronie. Znamy już jego rozstrzygnięcie - Polska przegrała. Rejestracja samochodów sprowadzonych z Anglii bez przekładania kierownicy będzie musiała być umożliwiona.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Zmiana opon w samochodzie służbowym

Większość z nas cieszy się z nadejścia wiosny. Niestety, dla kierowców wiąże się on z wydatkami. Chodzi o kolejną wymianę ogumienia na letnie. Taką operację najdotkliwiej odczują przedsiębiorstwa, które posiadają swoje firmowe samochody. My podpowiadamy, w jaki sposób uniknąć tego typu kosztów.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy

Portal Interia.pl przeprowadził ankietę, z której wynika, że aż co trzeci polski kierowca przyznaje się do tego, że nieprawidłowo trzyma kierownicę w czasie jazdy. Czy ułożenie dłoni jest rzeczywiście aż tak istotne, by się nim szczególnie przejmować? Okazuje się, że tak. Od tego zależy bowiem bezpieczeństwo samego kierującego oraz innych uczestników ruchu.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Mandat za postój bez opłaty

Koniec z podwójnym karaniem kierowców, którzy zaparkują swój samochód w strefie płatnego parkowania, bez uiszczenia opłaty. Od ponad miesiąca obowiązują bowiem nowe przepisy, które zezwalają na nałożenie jedynie opłatę karną ustaloną przez władze miasta. Straż miejska straciła więc możliwości wystawienia mandatu i nałożenia punktów karnych.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Nowe znaki ostrzegawcze - będą trójwymiarowe?

Codziennie na polskich drogach ginie średnio trzech pieszych. Eksperci głowią się, jak poprawić tę statystykę. Sprawa nie jest prosta, tym bardziej, że do potrąceń często dochodzi na pasach. Od jakiegoś czasu zaczyna się mówić o wymalowaniu znaków 3D. Pomysł znany jest m.in. Amerykanom i Kanadyjczykom.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Koszty utrzymania auta firmowego

Zmiany w przepisach dotyczących podatku VAT spowodowały, że wielu przedsiębiorców zaczęło się zastanawiać nad zakupem nowych samochodów. Warto jednak pamiętać, że kupno auta to nie jedyny koszt, na który trzeba być przyszykowanym. Również eksploatacja pojazdu niesie za sobą wymierne (a czasem i nieprzewidywalne) wydatki.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Pomiar odcinkowy na zachodzie Polski

W zachodniej części naszego kraju stanie aż osiem fotoradarów odcinkowych. Poniżej publikujemy dokładnie miejsca ich zamontowania dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Wynajem aut z nadwoziem kombi w Warszawie

Duża przestrzeń bagażowa może się przydać w wielu różnych sytuacjach: transportu gości z lotniska, wyjazdu na wakacje lub ferie, czy nawet przewozu większej ilości zakupów. Gwarantują ją samochody z nadwoziem typu kombi. Nie każdy posiada takie auto na stałe, ale to jeszcze nie powód, by nie korzystać z jego zalet. Polecamy wynajęcie samochodu kombi w Warszawie.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód