english version

Toyota Aygo II – nowoczesna stylistyka i silnik z Polski

Toyota Aygo II – nowoczesna stylistyka i silnik z Polski

Co prawda najważniejszym wydarzeniem motoryzacyjnym ostatniego czasu był Salon Samochodowy w Paryżu, ale nie można zapominać o premierach, które miały miejsce w tym roku przy innych okazjach. Wcześniej – w Genewie – zadebiutowała m. in. druga edycja Toyoty Aygo. I warto się jej bliżej przyjrzeć.

 

Pierwsza odsłona Toyoty Aygo również debiutowała na Genewa Motor Show. Było to w 2005 roku. Od tamtego czasu samochód przeszedł dwie modernizacje. W tym roku producent postanowił wypuścić jego nową wersję.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to zaprojektowane od podstaw nowe nadwozie. Z przodu styliści umieścili pas przedni w kształcie litery X, który nadaje Toyocie Aygo II bardzo charakterystyczny i nowoczesny wygląd. Na dwóch górnych ramionach tego pasa znajdują się reflektory, a przedłużeniem są lusterka zewnętrzne.

Wewnątrz znajdziemy 7-calowy ekran dotykowy, który może przekazywać obraz np. ze smartfona. Po lewej stronie znajduje się pionowy (sic!) obrotomierz, a naprzeciwko kierowcy – duży prędkościomierz.

Toyota Aygo II będzie dostępna z jednym z dwóch silników R3 o pojemności 1.0 lub 1.2 litra. Pierwszy z nich wygeneruje 69 KM, a drugi 82 KM. Co ciekawe, napęd będzie produkowała fabryka Toyoty w Wałbrzychu. Cały samochód będzie zaś montowany w czeskim Kolnie.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód