english version

Aktualności

Ograniczenie prędkości w dużych miastach

Dozwolona prędkość w centrum miasta - 30 km/h. Brzmi nierealnie? Nie dla kierowców z wielu polskich aglomeracji, takich jak np. Warszawa, Gdańsk i Poznań. Tam rozwiązanie o nazwie Tempo 30 funkcjonuje już na różną skalę. Obywatele innych miast też walczą o jego wprowadzenie. Ma ono zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych i paradoksalnie.. .upłynnić ruch.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Transport w Polsce na tle Unii Europejskiej

W kwietniu Komisja Europejska opublikowała raport, w którym oceniła jakość transportu (lądowego, morskiego i powietrznego) w całej Unii Europejskiej. Do sporządzenia zestawienia użyto danych z 2012 roku. Na ich podstawie nasz kraj zajął ostatnie miejsce.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Płatne drogi w Niemczech

Nasi zachodni sąsiedzi szykują się do wprowadzenia opłat za korzystanie ze swoich dróg. I nie chodzi tu tylko o autostrady, ale także drogi lokalne. Wszyscy kierowcy podróżujący po terenie Niemiec będą musieli zaopatrywać się w winiety prawdopodobnie od 1 stycznia 2016 roku.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Transport na lotnisko Modlin

Port Lotniczy Warszawa-Modlin jest drugim lotniskiem cywilnym w tej części kraju. Ma m. in. odciążyć warszawskie Okęcie. Lotnisko w Modlinie coraz bardziej się rozwija. Podróżujący zadają sobie jednak często pytanie - jak się tam dostać? Jednym z najwygodniejszych sposobów jest skorzystanie z usług naszej wypożyczalni samochodów, która oferuje także transport na lotnisko Modlin.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Wynajem Mercedesa SLK Cabrio w Krakowie

Przejażdżka za miasto samochodem z odkrytym dachem jest jak znalazł w upalne dni. Wiemy o tym, dlatego oferujemy wypożyczenie kabrioleta w Krakowie. W ofercie naszej wypożyczalni znajduje się m. in. Mercedes SLK Cabrio. Zapewnia on nie tylko wiatr we włosach, ale także pełen prestiż i komfort. Należy bowiem do klasy samochodów luksusowych.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Czego nie pokrywa polisa OC?

Ubezpiecznie od odpowiedzialności cywilnej jest w Polsce obowiązkowe dla prawie wszystkich samochodów. To z niego wypłacane jest odszkodowanie poszkodowanym w zdarzeniach drogowych, których jesteśmy sprawcami. Warto jednak pamiętać, że taka polisa nie chroni nas przed odpowiedzialnością finansową. Każda z nich ma bowiem wiele wyłączeń.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Co to jest TCO?

TCO to całkowity koszt posiadania np. służbowej floty. Składa się na niego nie tylko zakup samochodu służbowego, ale także jego ubezpieczenie, serwisowanie oraz ewentualne straty związane z przestojami (np. w czasie przeglądu lub likwidacji szkody). W TCO ujmuje się także koszty zatrudnienia pracowników, którzy mają się zajmować flotą. Jest to więc bardzo ważny wskaźnik dla wszystkich przedsiębiorstw, które planują zakup aut służbowych.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Nowe przepisy o kierujących pojazdami - już prawie są

Co prawda same zasady poruszania się po drogach nie zmienią się, ale kierowców oraz przyszłych kierowców czeka niedługo sporo niespodzianek. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o kierujących, która trafiła na biurko Prezydenta. Sporo zmieni się zarówno w kontekście uprawnień, jak i ich uzyskiwania.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Obniżenie ubezpieczenia OC

Wielu kierowców zastanawia się nad tym, jak obniżyć składkę za OC. Wśród nich są także przedsiębiorcy. W ich przypadku koszty ubezpieczenia aut firmowych, pochłaniają sporą część budżetu. Na szczęście istnieje wiele możliwości obniżenia składki. Można też całkowicie z niej zrezygnować dzięki usłudze full service leasing.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Sprzedaż Volkswagena wzrosła - również w Polsce

Pierwsza połowa 2014 roku była dla Volkswagena czasem historycznego sukcesu. W tym okresie producent osiągnął pułap trzech milionów sprzedanych samochodów. Wzrost sprzedaży odnotowano w Europie Zachodniej, rejonie azjatyckim i w Chinach. Mniej aut w stosunku do pierwszego półrocza 2013 r. sprzedano natomiast w Europie Środkowej i Wschodniej oraz obu Amerykach.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód