english version

Jak sprawdzić autokar?

Jak sprawdzić autokar?

Wczoraj miał miejsce koniec roku szkolnego. Niebawem duża część naszych pociech wyjedzie na wakacje. Przed wysłaniem ich na zorganizowany wypoczynek warto pokusić się o sprawdzenie autobusu, którym pojadą. Zajmuje to tylko chwilę.

 

 

Dobra i sprawdzona baza kolonijna to jeszcze nie wszystko. Dzieci muszą też bezpiecznie do niej dotrzeć. W ostatnich latach firmy transportowe coraz lepiej wywiązują się ze swoich obowiązków i autokary, które udostępniają coraz rzadziej są w złym stanie. Warto jednak samemu to sprawdzić, tym bardziej, że można to zrobić bez większego problemu.

 

Usługa Bezpieczny Autobus

 

Dzięki niej można szybko i łatwo zweryfikować, czy dany autokar posiada ważne ubezpieczenie OC oraz przegląd. Co więcej, w raporcie można też sprawdzić, ile osób może jechać tym konkretnym pojazdem. Wystarczy wejść na stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl i podać jego numer rejestracyjny. W dobie internetu w smartfonach, nie stanowi to problemu.

 

Wezwanie Policji do autokaru

 

Jeśli jednak stan techniczny autobusu lub kondycja kierowcy wzbudzą nasze zastrzeżenia, można poprosić Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego, by dokonały rutynowej kontroli. Im wcześniej powiadomi się te służby, tym lepiej. Zgłoszenie takiej potrzeby w ostatniej chwili może bowiem poskutkować tym, że wyjazd znacznie się opóźni.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód