english version

Stare karty parkingowe

Stare karty parkingowe

Przypominamy, że od dziś stare karty parkingowe nie są już ważne. Wszyscy, którzy dalej chcą korzystać z przywilejów, jakie daje taki dokument, muszą postarać się o jego nową wersję. Niektórym zostanie on wydany od ręki, inni będą musieli ponownie stanąć przed komisją orzekającą.

 

Kontrole wykazały, że wiele osób korzystających z karty parkingowej, w ogóle nie powinno jej posiadać. Poza tym ilość dokumentów w stosunku np. do liczby "kopert" była zdecydowanie za wysoka. Dlatego postanowiono zmienić przepisy, które regulują ich wydawanie.

Dla kogo nowa karta parkingowa?

Przywilej posiadania takiego dokumentu należy się od dziś osobom o niepełnosprawności w stopniu znacznym, związanym z chorobą neurologiczną, wzroku, lub narządu ruchu. Muszą one ponadto posiadać wskazanie do wydania karty.

Osoby, które dotknięte są tego typu chorobami, ale w stopniu umiarkowanym, lub posiadają znaczny stopień niepełnosprawności w innych obszarach, będą musiały ponownie stawić się przed komisją orzekającą. Wyda ona opinię, na podstawie której będą mogły uzyskać dokument.

Więcej informacji na ten temat znajduje się https://autocash24.pl/pl/aktualnosci-wpis/nowe-karty-parkingowe.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód