english version

Punkty karne po nowemu

Punkty karne po nowemu

Na początku roku zaczną obowiązywać nowe zasady regulujące redukowanie punktów karnych. Nie będzie ich już można zmniejszyć w ramach szkolenia. Jednak po uzbieraniu 24 punktów, zamiast ponownego egzaminu, na kierowcę czekać będzie kurs zerujący tę liczbę.

 

Obecnie utrata prawa jazdy za punkty karne następuje po uzbieraniu ich w liczbie 24. Kierowca, który je otrzymał, ma w międzyczasie możliwość pozbyć się ich na dwa sposoby: poczekać rok (wtedy same się likwidują), albo wziąć udział w kursie doszkalającym.

 

Kurs reedukacyjny dla kierowców

 

Organizują go WORD-y. Można w nim wziąć udział raz na pół roku. Inwestycja rzędu ok. 300 zł i sześciu godzin poświęconych na wzięcie w nim udziału, skutkuje skasowaniem sześciu punktów karnych.

 

Redukcja punktów karnych – nowe zasady

 

Od 4 stycznia sytuacja ta zmieni się jednak diametralnie. Kierowcy nie będą mogli brać udziału w tego typu kursach, dopóki nie uzbierają 24 punktów karnych i nie zostanie im zatrzymane prawo jazdy. Dopiero później, w ciągu miesiąca od takiego incydentu, kierowca będzie mógł się udać na szkolenie, które zredukuje mu liczbę punktów do zera. Będzie ono jednak dłuższe i droższe, niż dotychczas – potrwa 28 godzin (prawdopodobnie 4 dni), a jego koszt wyniesie ok. 500 zł.

 
Utrata prawa jazdy za punkty karne

 

Nie oznacza to jednak, że za każdym razem po przekroczeniu limitu 24 punktów, będzie można redukować ich liczbę. Skorzystanie z takiego rozwiązania to bowiem przywilej przysługujący tylko raz na pięć lat. Przekroczenie limitu w tym okresie, automatycznie sprawi, że kierowca będzie musiał szykować się na ponowny egzamin na prawo jazdy.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód