english version

Aktualności

Najmniej awaryjne auta w 2013 roku

Znamy już najnowszy raport dotyczący niezawodności samochodów. Opublikowało go niemieckie stowarzyszenie rzeczoznawców. Na podstawie danych zebranych w stacjach kontroli pojazdów, określili oni, które auta sprawiały najmniej kłopotów swoim właścicielom. Raport DEKRA klasyfikuje samochody w dziewięciu kategoriach.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Ford zaprezentował samochód z bateriami słonecznymi

Wszyscy zebrani na targach Customer Electronics Show w Las Vegas mieli okazję zobaczyć najnowsze dziecko Forda - model C-Max Solar Energi. Auto posiada silnik hybrydowy napędzany energią słoneczną, pozyskiwaną przez kolektory. Zanim wejdzie do produkcji, musi jeszcze przejść fazę testów.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Zamykanie stacji benzynowych

Wraz z Nowym Rokiem weszły w życie nowe przepisy dotyczące obrotu paliwem. Zabraniają one prowadzenia działalności przez stacje benzynowe, które nie dostosowały swojej infrastruktury do nowych wymogów bezpieczeństwa. Szacuje się, że z tego powodu około 600 stacji (głównie niezależnych) powinno zostać zamkniętych.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Wymiana starego prawa jazdy

W latach 2028-2033 bezterminowe prawa jazdy będą musiały być wymienione na dokumenty zgodne z nowym wzorem i z terminem ważności piętnastu lat. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wydało oświadczenie, że wymiana ta będzie się odbywała bez konieczności ponownego robienia badań lekarskich.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Auto zapasowe w firmie - za i przeciw

Są przedsiębiorstwa, których funkcjonowanie uzależnione jest od sprawnej floty samochodowej. Przez to często myślą nad zakupem tzw. auta zapasowego, które ma służyć w razie awarii jednego z pojazdów podstawowych. Takie rozwiązanie obciążone jest jednak wysokimi kosztami, które nie zawsze się zwracają. My prezentujemy alternatywę - wynajem długoterminowy, który zapewnia samochód zastępczy w razie stłuczki i awarii, niezależnie od tego, czy spowodował ją pracownik firmy, czy inny kierujący.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Nowy Mercedes C-class

Mercedes-Benz zmodyfikował swój model z segmentu C. Nowy model Mercedesa kosztuje około 36. tys euro i jest większy, a przy tym lżejszy, niż poprzednik. W kwestii stylistyki, widać podobieństwa do klas A oraz S.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Jak wybrać opony zimowe?

To pytanie zaprząta dziś głowy chyba wszystkim kierowcom. No może z wyjątkiem tych, którzy zdążyli już wymienić ogumienie. Jest to bowiem operacja kosztowna, od której zależy nasze bezpieczeństwo. Czym więc kierować się przy wyborze opon zimowych?

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Plastikowi policjanci na posterunku

W Bronowie i Sadowie koło Lublińca pojawiły się plastikowe atrapy policjantów drogówki. Stanęły one niedaleko szkół. Efekt był natychmiastowy - kierowcy automatycznie zwalniali w tym newralgicznym miejscu. Informację podał portal poboczem.pl.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Tankowanie paliw premium

Na stacjach benzynowych możemy spotkać się z różnym rodzajem paliwa. I nie chodzi tu tylko o rozróżnienie na benzynę, olej napędowy i gaz. Wielu producentów oferuje tzw. paliwa premium, które są z reguły droższe od swoich standardowych odpowiedników. Czym się różnią?

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Chevrolet wycofuje się z Europy

General Motors planuje wycofać markę Chevrolet z Europy do 2016 roku. Decyzja taka wynika z koncepcji biznesowych koncernu. Informację podał dziś Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód