english version

Bezpieczny wyjazd na majówkę

Długi weekend zawsze wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Jak bezpiecznie przygotować się do długiej podróży? Jak zapewnić sobie i swoim bliskim spokojną, bezstresową jazdę? Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, o których niestety często zapominamy.

 

Wyjazd na majówkę najlepiej zacząć od rozsądnego planu podróży. Z racji tego, że ruch na drogach będzie większy, warto wyruszyć znacznie wcześniej. Pozwoli to zredukować stres związany z ewentualnymi korkami i utrudnieniami. Dzięki temu również nasza jazda będzie dużo bardziej spokojna, a więc bezpieczna. Przy planowaniu podróży, dobrze też uwzględnić czas na odpoczynek. Badania wskazują, że zmęczeni kierowcy powodują ok. 30% wypadków. Fachowcy mówią jasno - krótki postój co dwie godziny pozwoli nie tylko zaczerpnąć świeżego powietrza i rozprostować stawy, ale również znacząco przyczyni się do bezpiecznej podróży.

Kwestią ewidentną jest dobrze przygotowany samochód. Przed wyruszeniem w trasę warto sprawdzić stan ogumienia, poziom oleju, płynów oraz zatankować auto. Można też upewnić się, czy posiadamy wszystkie niezbędne akcesoria (trójkąt, apteczkę, gaśnicę, zapasowe żarówki). Najlepiej zrobić to najpóźniej dzień przed wyjazdem, by później móc spokojnie ruszyć w trasę.

Ostatnią kwestią jest sama podróż. Bardzo dużo wypadków zdarza się przez rozproszenie kierowców. Mogą je powodować np. rozmowa przez telefon komórkowy, jedzenie, czy niewyspanie kierującego. Najlepiej zupełnie wyeliminować te czynniki - wyspać się noc wcześniej, a rozmowy telefoniczne, czy posiłki zostawić sobie na czas postojów.

O tych samych zasadach warto pamiętać, planując bezpieczny powrót z majówki.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód