english version

System eCall już jesienią

Od października bieżącego roku wszystkie nowe samochody osobowe oraz lekkie ciężarowe, będą musiały być wyposażone w urządzenia obsługujące system eCall. Jest to rozwiązanie, które ma pozwolić błyskawicznie powiadomić odpowiednie służby o wypadku drogowym. Sygnał będzie mógł być wysłany zarówno manualnie, jak i automatycznie.

 

Dzięki wprowadzeniu tego systemu, kierowca nie będzie się już musiał zastanawiać, co zrobić w razie wypadku na drodze. Dzięki jednemu przyciskowi, będzie się on mógł połączyć z numerem 112.

System eCall będzie umożliwiał jeszcze ważniejszą funkcję - automatycznie prześle dyspozytorowi dokładne miejsce, skąd wysłany został alert, rodzaj silnika samochodu, liczbę osób w aucie oraz czas wypadku. To wszystko ma pozwolić odpowiednim służbom jak najszybciej i jak najskuteczniej zareagować. Szczególnie, jeśli np. kierowca będzie nieprzytomny, a sygnał alarmowy zostanie wysłany automatycznie.

Od października 2014 r., urządzenia do obsługi eCall, będą musiały być montowane we wszystkich nowych samochodach osobowych oraz lekkich ciężarowych. Państwa członkowskie Unii Europejskiej mają natomiast czas do 1 października 2017, by umożliwić działanie systemu.

Podobne rozwiązania wykorzystywane są już dziś w samochodach luksusowych. W razie wypadku lub stłuczki, automatycznie zostaje wywołane połączenie z konsultantem, którego można poprosić o wysłanie pomocy.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód