english version

Lakier, który się nie brudzi

Kierowcy często zastanawiają się, gdzie można umyć samochód w mieście. Na szczęście sieć myjni jest coraz bardziej rozbudowana. Czasem jednak auto pobrudzi się nieznacznie - tak, że nie będzie wymagało gruntownego mycia. Zanieczyszczenie jest jednak bardzo widoczne. Takiej sytuacji doświadczają najczęściej użytkownicy pojazdów o jasnych barwach. Zastanwiają się wtedy, czy już jechać na myjnię, czy jeszcze nie? Nowe rozwiązanie testowane przez Nissana ma wyeliminować ten problem.

 

Inżynierowie Nissana testują samoczyszczący lakier samochodowy. W zasadzie należałoby powiedzieć, że jest on raczej brudoodporny. Jego specyfika nie polega bowiem na tym, że sam się czyści, ale na tym, że nie przylegają doniego woda, ani olej. To sprawia, że brud nie ma szans osadzić się na karoserii, poniważ od razu się od niej odbija i spada. Technologia ta nosi nazwę Ultra-Ever Dry.

Póki co rozwiązanie jest testowane na Nissanie NOTE. Obecnie nie ma planów, by stosować je na większą skalę. To prawdopodobnie zmieni się w przyszłości. Niebrudzący się lakier samochodowy byłby bowiem świetnym rozwiązaniem dla wszystkich posiadaczy aut, szczególnie tych, które pokryte są jasnymi kolorami lakierów.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na blogu



Wynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód