english version

Motocykle na kat. B coraz bliżej

Posłowie przegłosowali proponowane zmiany w przepisach o ruchu drogowym, o których wspominaliśmy już jakiś czas temu. Jeden z zapisów ma pozwolić posiadaczom prawa jazdy kat. B prowadzić skutery o pojemności do 125 cm3. Teraz nowelizacja trafi do Senatu.

 

Przypomnijmy: projekt zakłada, że kierwcy z prawem jazdy kat. B, będą mogli poruszać się również jednośladami. Ale nie wszystkimi. Będą one mogły mieć silnik o maksymalnej pojemności 125 cm3 oraz mocy 11 kW. Co więcej, stosunek mocy do masy pojazdu nie będzie mógł być większy, niż 0,1 kw/kg.

Prawo jazdy kat. B będzie dawało więc uprawnienia podobne, jak prawo jazdy kat. A1. Z jednym ograniczeniem - jednoślady, o których mowa, będą musiały być wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. Oznacza to więc, że jeśli nowe przepisy wejdą w życie, kierowcy samochodów osobowych będą mogli prowadzić głównie mocniejsze skutery (obecnie mogą się poruszać tylko motorowerami o pojemności do 50 cm3).

Co ważne - by móc prowadzić motorowery o pojemności 125 cm3, kierowca będzie musiał posiadać prawo jazdy przynajmniej od 3 lat.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód