english version

Lexus NX , czyli nowy SUV na rynku

Rynek samochodów terenowo-rekreacyjnych rozwija się coraz szybciej. Również Lexus postanowił podjąć na nim grę o klienta. Lexus NX jest debiutem tej marki w segmencie SUV. Na polskim runku będzie dostępny już za kilka miesięcy.

 

Nie dość, że Lexus debiutuje w segmencie sportowo-rekreacyjnym, to w jego modelu NX można znaleźć rozwiązanie, nie stosowane do tej pory przez jego producenta. Chodzi o turbodoładowany benzynowy silnik, o pojemności 2 l. Wersja alternatywna będzie natomiast wyposażona w napęd hybrydowy, również z silnikiem benzynowym, ale po pojemności 2,5 l. Współpracować z nimi będą: napęd rozłożony na jedną (przednią) lub obie osie oraz dwie wersje skrzyń biegów.

Z zewnątrz nowy Lexus NX prezentuje się bardzo drapieżnie. Wszystko za sprawą małych świateł, agresywnych linii nadwozia oraz dużego grilla. Wymiary nowego SUV-a to 4630x1845x1645 mm (dł./szer./wys.).Pozwaliły one na zaprojektowanie bardzo przestrzennej kabiny.

Dzięki temu użytkownicy będą mogli cieszyć się dużą przestrzenią - zarówno pasażerską, jak i bagażową. Kierowca będzie miał ponadto do dyspozycji Human Machine Interface, czyli interfejs pomagający obsługiwać wszystkie akcesoria elektroniczne.

Auto pojawi się w sprzedaży jesienią. Polscy kierowcy będą mogli kupić Lexusa NX w przedsprzedaży już w czerwcu.  

fot. auoexpress.co.uk

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód