english version

Niby Golf, ale van

Volkswagen Golf jest jednym z najpopularniejszych samochodów. Na początku bieżącego roku rozpoczęto produkcję wersji minivan jego VII odsłony. Zyskała ona nazwę Golf Sporstvan. Co Volkswagen oferuje w swoim produkcie?

 

Volkswagen Golf Sportsvan zadebiutował na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2013 roku. Jego produkcja zaczęła się jednak w lutym 2014. Z początkiem wakacji auto pojawiło się w polskich salonach.

Samochód został zaprojektowany płycie podłogowej MQB, czyli tej samej, co Golf VII. Wersja minivan jest jednak przestronniejsza od wersji hatchback. W porównaniu z nią jest o 12,5 cm wyższa (ma 1578 mm) i 8 cm dłuższa (4338 mm). Ma też większy rozstaw osi (2685 mm, czyli o prawie więcej 5 cm w stosunku do hatchbacka). Rozstaw osi pozostał prawie niezmieniony. To pozwala na bardziej komfortową jazdę. Pasażerowie mogą też zabrać ze sobą sporo bagażu. Przestrzeń ładunkowa ma bowiem pojemność od 500 do nawet 1.500 litrów.

Silnik Sportsvana występuje w aż siedmiu odmianach. Są to cztery jednostki benzynowe, o pojemności: 1.2 l (85 KM), 1.2 l (110 KM), 1.4 (125 KM) i 1.4 (150 KM). Wszystkie występują w wersji TSI. Do wyboru są też dwa rodzaje silnika 1.6 TDI (o mocy 90 i 110 KM) oraz jeden 2.0 TDI, który pozwala wygenerować moc 150 KM.

To właśnie jednostka napędowa jest głównym kryterium, od którego zależy cena Golfa Sportsvana. Drugim jest wersja wyposażenia. Auto występuje w trzech odmianach: Trendline, Comfortline i Highline. Najtańszy model kosztuje ok. 67,5 tys. zł, a najdroższy nawet ok. 109 tys. zł.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód