english version

Mercedes AMG GT - klasa sama w sobie

Zbliżający się wielkimi krokami Salon Samochodowy w Paryżu zaowocuje wieloma premierami. Dziś przedstawiamy auto sportowe, które właśnie wtedy zostanie zaprezentowane w całej swojej okazałości. Jest to Mercedes AMG GT, który ma szansę stać się obiektem westchnień każdego fana motoryzacji.

 

Bardzo trudno jednoznacznie stwierdzić, czy nowe dzieło Mercedesa jest bardziej samochodem sportowym, czy luksusowym.

Za pierwszym określeniem przemawiają wygląd oraz silnik. Auto sprzedawane będzie w 2-drzwiowej wersji coupe. Przedłużony przód i zaokrąglony tył Mercedesa AMG GT nadają mu charakterystycznych kształtów. Całość dopełnia duży, czarny wlot powietrza oraz logo Mercedesa na przedzie.

Model AMG GT będzie występował w dwóch odmianach: standardowej oraz S. Różnić się będą między sobą m. in. silnikiem. Oba napędzane będą prawie 4-litrową jednostką benzynową V8. Pierwsza z nich osiągnie moc 462 KM, po pozwoli w 4 s. przyspieszyć od 0 do 100 km/h oraz rozwinąć maksymalną prędkość 304 km/h. Wersja S wygeneruje moc 510 KM, która pozwoli przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,8 s. oraz rozpędzić się do 310 km/h.

Sportowy charakter samochodu w niczym nie będzie ujmował jego elegancji. Mowa tu zarówno o sylwetce auta, jak i przede wszystkim o jego wnętrzu. Nafaszerowane pełną elektroniką oraz przyjemnymi, okrągłymi kształtami, a także wykonane z największą niemiecką pieczałowitością - tak można opisać je w skrócie.

Na uwagę zasługuje również masa samochodu. Dzięki zastosownaniu aluminium oraz stali na tylnej klapie, auto będzie stosunkowo lekkie. Jego masa to ok. 1,5 t. Samochód w ogóle nie straci przy tym na wytrzymałości, ani bezpieczeństwie.

Jego premiera będzie miała miejsce w paździenriku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. W sprzedaży pojawi się na wiosnę przyszłego roku. Cena dla Polski nie jest jeszcze znana. Pojawiły się natomiast przecieki dotyczące ceny na rynku brytyjskim. Tam zakup Mercedesa AMG GT będzie wiązał się z wydaniem 110-120 tys. funtów (w zależności od wersji).

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód