english version

Lamborghini Asterion w Paryżu

Lamborghini Asterion w Paryżu

Podczas Salonu Samochodowego Paryż 2014, Lamborghini zaprezentowało koncepcyjny model samochodu hybrydowego – Asterion LPI 910-4. Czy wejdzie do seryjnej produkcji? Nie wiadomo. Warto jednak zapoznać się z rozwiązaniami, które zaproponował włoski koncern. A są one imponujące.

 

W erze coraz bardziej rozpowszechniających się rozwiązań ekologicznych, również Lamborghini postanowiło wypuścić samochód z napędem spalinowo-elektrycznym. A właściwie to z czterema napędami – bo w tyle dokładnie wyposażony jest Asterion LPI 910-4.

Głównym silnikiem jest 5,2-litrowy silnik V10 o mocy 610 KM z 7-stopniową przekładnią. Wspomagać go będą jeszcze trzy jednostki elektryczne: dwie z nich umieszczone przy przednich kołach oraz jeden przy skrzyni biegów. Pracując na wszystkich silnikach samochód będzie napędzany na wszystkie koła. Jego spalanie wyniesie zaledwie 4,1 l/100 km. Przyspieszenie do "setki" zajmie mu zaledwie 3 sekundy. Cały układ napędowy będzie bowiem w stanie wygenerować aż 910 KM, co pozwoli na jazdę z prędkością 320 km/h.

Nowa hybryda Lamborghini będzie też mogła być zasilana tylko silnikami elektrycznymi. W takim przypadku auto będzie napędzane na przednią oś. Silniki generujące w sumie 300 KM pozwolą na rozpędzenie się do prędkości 125 km/h. Producent deklaruje, że zasięg samochodu na napędzie elektrycznym wyniesie ok. 50 km

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód