english version

Aktualności

Opłaty za autostrady w Niemczech

  • Dział ogólny
  • 2015/06/23
  • Komisja Europejska twierdzi, że płatne niemieckie autostrady będą dyskryminować kierowców zagranicznych. Niemcy dostaną bowiem zwrot opłaty za winietę w podatku samochodowym.

Informowaliśmy już, że Niemcy postanowili wprowadzić myto za poruszanie się po tamtejszych autostradach. Komisja Europejska wszczęła postępowanie mające wyjaśnić, czy nasi sąsiedzi nie złamali prawa decydując się na takie regulacje. Chodzi głównie o dyskryminację cudzoziemców.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Nowe karty parkingowe

Tylko do końca czerwca będą obowiązywały aktualne karty dla osób niepełnosprawnych. Dlatego wszyscy, którzy chcą dalej korzystać z jej przywilejów, muszą ją wymienić na nową. Komu należy się nowa karta parkingowa i jak ją uzyskać?

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Wynajem limuzyny

Nie każdego stać na zakup samochodu luksusowego. Są jednak sytuacje, gdy jego posiadanie bardzo się przydaje. Czy to znaczy, że każda firma powinna mieć takie auto w swoim garażu? Nie. Dobra wypożyczalnia samochodów luksusowych załatwi tę sprawę.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Ograniczenie prędkości w mieście

Władze polskich metropolii coraz bardziej zastanawiają się nad tym, jak ograniczyć ruch. Po pomyśle, by do centrów miast nie wpuszczać samochodów niespełniających emisji spalin, pojawiła się koncepcja tworzenia i poszerzania stref ograniczenia prędkości do 30 km/h.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Wypożyczalnia samochodów z OC sprawcy

Skończyły się już czasy, w których kierowca musiał sam martwić się o to, skąd weźmie auto, gdy jego pojazd uległ uszkodzeniu w wyniku stłuczki. Od dawna coraz popularniejszy jest wynajem samochodu z OC sprawcy. Jak z niego skorzystać?

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Błędy w CEPiK

Dziś nieco elementów humorystycznych. Sprawdzono bowiem Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców. Z analizy tej wynika, że po polskich drogach jeżdżą samochody z czasów... Mieszka I. W ewidencji widnieje też 18 mln zarejestrowanych aut, czyli prawie o 1/3 więcej, niż jest ich w rzeczywistości.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Samochód do ślubu – jak wybrać?

Jedni wolą klasyczną stylistykę. Inni nowoczesną, ze sportowymi kształtami i wyrazistym kolorem. Są też osoby, które celują w zabytki. O czym mowa? O odpowiednim pojeździe dla Pary Młodej. Obecnie na rynku dostępne są niemal nieograniczone możliwości przejazdu na wesele.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Samochód dla prezydenta – nowa odsłona

BMW zaprezentowało nową odmianę luksusowej "siódemki". Auto często wybierane jest jako samochód dla głowy państwa. Nic dziwnego - to komfortowa i dobrze wyposażona limuzyna. Co znajdziemy w jej nowej wersji? A właściwie w dwóch wersjach - G11 i G12?

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Najtańsze wypożyczalnie samochodów?

Radziliśmy już czym się kierować, by wynajem auta był nie tylko opłacalny, ale też spełniał wymagania klienta. Dziś przyjrzymy się, w jaki sposób zaoszczędzić na konkretnych usługach, nie tracąc przy tym na jakości. Jako przykład posłużą wypożyczenie samochodu na ślub oraz wynajem aut na lotnisku.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Długi weekend na drogach

Za nami kolejne dni, w których mogliśmy nieco więcej odpocząć. Dobra pogoda zachęciła Polaków do wyjazdów za miasto. Niestety, jak zwykle większy ruch przełożył się na większą liczbę wypadków. Mimo ostrzejszych przepisów, statystyka poprawiła się tylko nieznacznie.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód