english version

Aktualności

Ile pali Volkswagen Golf 1.6 TDI?

Z pakietem BlueMotion nawet 3,3 l./100 km. To wynik najlepszego zawodnika w polskim etapie tegorocznego Think Blue. Jacek Zarzycki z Gdańska osiągnął takie spalanie przejeżdżając ok. 22 km. Zajęło mu to prawie 41 minut. Dzięki temu w listopadzie będzie reprezentować nasz kraj na szczeblu światowym.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Ostrzejsze kary już obowiązują

Nowe przepisy, które zaostrzyły sankcje m. in. za zbyt szybką jazdę oraz prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu, a także przewóz zbyt dużej liczby osób, zaczęły obowiązywać w poniedziałek. Efekt? W ciągu pierwszej doby policja zatrzymała 144 prawa jazdy tylko za przekroczenie prędkości.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Zdjęcie za czerwone światło

Inspekcja Transportu Drogowego kręci kolejny bat na krnąbrnych kierowców. Właśnie trwają obiory techniczne zestawów rejestrujących przejazd na czerwonym świetle. Takich urządzeń ma być póki co 20. Testy przeszło 14 z nich. Kolejne czekają na weryfikację.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Zlot tuningowy w Austrii

Wczoraj przekazaliśmy informacje o nowym Golfie GTI, który zadebiutuje w przyszłym roku podczas GTI Treffen. Tegoroczny zlot odbywa się natomiast właśnie teraz. Na nim swoje nowe modele pokazują m. in. Skoda i Audi. Można je podziwiać jeszcze do soboty.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Golf GTI – szybszy i bardziej drapieżny

W przyszłym roku minie 40 lat od debiutu Golfa GTI. Z tej okazji Volkswagen przygotował jego nową odsłonę. Będzie posiadać mocniejszy silnik od najszybszej w tej chwili wersji Performance. Golf GTI Clubsport – bo o nim mowa – zadebiutuje nad austriackim jeziorem Wörthersee.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Produkcja Fiata w Tychach wzrosła

Największa fabryka samochodów w Polsce zwiększyła swoją produkcję. Choć skok nie jest spektakularny (wynosi 0,5%), to jednak cieszy. Szczególnie w obliczu niedawnej redukcji spowodowanej zaprzestaniem montowania modelu Panda Classic.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Nietypowy sygnalizator w Warszawie

Przy ul. Jagiellońskiej, nieopodal przystanku Golędzinów, została ustawiona nowa sygnalizacja świetlna. Pozwala ona na warunkowy skręt w prawo oraz w lewo. Jak w takiej sytuacji powinien zachować się kierowca?

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Automatyczny TIR na drogach

Owszem, ale póki co tylko stanu Nevada. Tamtejsze władze wydały bowiem zezwolenie na to, by Inspiration Truck mógł uczestniczyć w ruchu drogowym. Samochód jest dziełem dziełem amerykańskiej spółki Freightliner należącej do Daimlera.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Foteliki samochodowe po 15 maja

W ostatnim dniu kwietnia opublikowano nową ustawę, która reguluje przewożenie dzieci w aucie. Określa ona, kiedy trzeba używać fotelika samochodowego oraz kiedy nie jest to konieczne. Zacznie ona obowiązywać od połowy maja. Jakie zmiany wprowadzi?

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Policyjne podsumowanie majówki

W trakcie długiego majowego weekendu doszło do 310 wypadków, w których zginęło 30, a rannych zostało 408 osób. Ponadto zatrzymano 1233 nietrzeźwych kierowców. Policyjne statystki pokazują, że tegoroczna majówka była gorsza od ubiegłorocznej.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód