english version

Gdzie wybrać się samochodem na wakacje 2021 w Polsce?

Gdzie wybrać się samochodem na wakacje 2021 w Polsce?

Nie wiesz, gdzie wybrać się samochodem na wakacje 2021 w Polsce? Lato wciąż trwa, a Ty masz do wyboru wiele atrakcyjnych miejsc. Do większości z nich nie dociera komunikacja miejska, ale nawet gdyby docierała, to i tak w czasie pandemii lepiej przemieszczać się autem. To bezpieczniejsze i bardziej komfortowe rozwiązanie. 

Polska - gdzie na wakacje samochodem?

Nawet gdyby miał to być bardzo krótki urlop samochodem w Polsce, zrób to! Zaplanuj trasę, zabierz najbliższe osoby i odpocznij od codziennych obowiązków. Zmiana przestrzeni zawsze dobrze wpływa na samopoczucie i przewartościowanie życiowych spraw. Przy okazji możesz zobaczyć wiele pięknych miejsc i wrócić z nowymi doświadczeniami. W tym tekście polecimy Ci wypad autem na wakacje zarówno na północ, jak i na południe kraju. 

Droga 1000 Zakrętów - trasa z Czaplinka do Połczyna-Zdroju

Pomysły na urlop w Polsce rozpoczynamy na północy Polski. Wybierz się samochodem na wakacje do Czaplinka i przejedź malowniczą trasę 35 kilometrów do Połczyna Zdroju. Trasa nazywa się Drogą 100 Zakrętów (czasami używane jest określenie Drogi 1000 Zakrętów) i jak sama nazwa wskazuje, możesz liczyć na serię ostrych zakrętów i adrenalinę (której być może spodziewasz się tylko na południowych trasach Polski).

Droga 100 lub 1000 Zakrętów to część drogi wojewódzkiej numer 163. Kierowcy, którzy postanowili pojechać tam samochodem przed Tobą, wspominają najczęściej piękne widoki przyrody, równy asfalt i lokalne pyszności na końcu - po dotarciu do Połczyna-Zdroju. W tym mieście znajdują się też ośrodki SPA. więc po emocjonalnej jeździe, hotele uzdrowiskowe uspokoją Cię i wprowadzą w świat harmonii. Jeśli chcesz przeżyć wakacje 2021 w Polsce, Pomorze Zachodnie to atrakcyjna część kraju. 

Przeczytaj też: Wynajem samochodu na weekend - kiedy warto? 

Urlop samochodem w Bieszczadach - Wielka Pętla, Połonina Wetlińska i Jezioro Solińskiego

Pomysły na urlop znajdziesz i zrealizujesz także na południu Polski. Jedź samochodem na wakację trasą w kształcie serpentyny - Wielka Pętla Bieszczadzka to właśnie taki odcinek drogi (liczy łącznie 144 km długości). Zaczynasz i kończysz w miejscowości Lesko, a po drodze odwiedzasz miasta takie jak na przykład: Baligród, Cisna, Ustrzyki Górne, Smolnik, Czarna i Ustrzyki Dolne. Samo słowo Bieszczady wywołuje dobre skojarzenia związane z beztroską, a ze względu na widoki, wakacje w tym regionie warto zrobić sobie nawet zimą.

Zwróć też uwagę, że z w Wielkiej Pętli Bieszczadzkie możesz wyruszyć m.in. na Połoninę Wetlińską - jedną z najpiękniejszych tras pieszych. Zostaw samochód na parkingu i przejdź się po górskich terenach. Poza tym Bieszczady są też rajem dla miłośników wody. Za największą atrakcję uważa się Jezioro Solińskie - zbiornik wodny, który powstał naturalnie w efekcie spiętrzenia wód Sanu i Solinki. Ma powierzchnię 2200 ha, a kierowcy, którzy będą chcieli odejść od kółka, aby dla odmiany pokierować sprzętami wodnymi (żaglówki, kajaki, łodzie wiosłowe czy rowerki wodne) mają oczywiście takie możliwości. Dla Jeziora Solińskiego charakterystyczna jest również tama o wysokości 82 metrów. 

Wakacje autem w Tatrach - od Zakopanego do Łysej Polany 

Gdzie jeszcze pojechać na wakacje samochodem? Polacy chętnie podróżują w kierunku Tatr. Droga od Zakopanego do Łysej Polany (w kierunku Morskiego Oka) to kolejna, południowa propozycja dla Ciebie. Nie brakuje tu widoków pięknych lasów i emocjonalnych zakrętów, a na szczególną uwagę zasługuje Droga Oswalda Balzera wybudowana w 1902 roku. Krajobrazy, które zobaczysz w trakcie jazdy, prawdopodobnie zachęcą Cię do powrotów - może w wakacje samochodem 2022?

Wyjazd autem na urlop w Polsce wiąże się też niestety z ryzykiem korków. W miarę możliwości unikaj wypadów weekendowych, szczególnie w niedzielne popołudnie. Przykładowa popularna trasa z Krakowa do Zakopanego (nazywana zakopianką) jest o tej porze zwykle zakorkowana. 

Przeczytaj też: 5 wskazówek, aby wynająć samochód na wakacje 

Nie masz swojego samochodu? Wypożycz go!

Pamiętaj, że nie musisz mieć własnego samochodu, żeby podróżować autem. Od tego jest wypożyczalnia samochodów - jeśli masz prawo jazdy i pomysły na urlop autem, wystarczy, że wybierzesz zaufaną wypożyczalnie i podpiszesz umowę np.na wynajem krótkoterminowy samochodów. W AutoCash nie musisz nawet obawiać się o ubezpieczenie czy prace serwisowe - nie pokrywasz kosztów wymiany części eksploatacyjnych. Szeroka flota samochodów na wynajem umożliwia Ci też wybór aut klasy od A do F, zgodnie ze swoimi standardami i wymaganiami. Marzy Ci się wynajem vana na wakacje autem 2021? Skontaktuj się z AutoCash!

Tanio na wakacje samochodem - indywidualnie, z rodziną lub z przyjaciółmi

Polska jest krajem, który pod kątem przyrodniczym, dostarcza turystom wiele atrakcji. Na wakacje 2021 w polecane miejsca możesz wybrać się samochodem - z dziećmi, z przyjaciółmi albo po prostu samemu. Wakacje to czas odpoczynku i zregenerowania się do dalszej pracy. Zaplanuj urlop w Polsce i podróżuj samochodem, aby zobaczyć piękne miejsca, zaoszczędzić pieniądze i zachować bezpieczeństwo. 

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód