english version

Wynajem samochodu w czasach koronawirusa - czy jest to bezpieczne?

Wynajem samochodu w czasach koronawirusa - czy jest to bezpieczne?

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, coraz więcej osób zwraca uwagę na zasady higieny. Wynajem samochodu w czasach koronawirusa jest dużo bezpieczniejszy pod tym względem niż podróż transportem publicznym. Firmy oferujące usługi wynajmu przykładają dużą wagę do dezynfekcji samochodów. Jednak także klient wypożyczający auto musi przystosować się do panujących norm i restrykcji. Na co zwrócić uwagę wynajmując samochód i aktywnie przemieszczając się nim w terenie?

Czy można wypożyczyć samochód w czasach koronawirusa?

Restrykcje odnoszące się do przemieszczania między regionami podlegają ciągłym zmianom. Obecnie nie ma żadnych formalnych zakazów przemieszczania się, zwłaszcza w przypadkach koniecznych, jak wyjazd służbowy czy dojazd do miasta rodzinnego. Sytuacja na granicy stale się zmienia, co warto mieć na uwadze w czasie planowania wyjazdu zagranicznego.

Warto zdecydować się na wynajem samochodu w czasie koronawirusa, jeśli:

  • zależy Ci na bezpiecznej podróży do pracy,
  • nie chcesz narażać siebie i innych osób w transporcie publicznym,
  • chcesz zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom,
  • planujesz rodzinny wyjazd i chcesz uniknąć jazdy pociągiem.

Dezynfekcja samochodów - bezpieczeństwo przed COVID?

W celu zachowania bezpieczeństwa i ograniczenia możliwości zarażenia się wirusem COVID należy przeprowadzać regularną dezynfekcję pojazdów. Jest to szczególnie problematyczne w przypadku transportu publicznego, gdzie nie ma możliwości odkażania siedzenia po każdym pasażerze. W taksówce sytuacja wygląda nieco lepiej, jednak nie każdy kierowca stosuje się do zaleceń.

Wypożyczalnia samochodów jest wyborem pewnym, ponieważ przed przekazaniem pojazdu w ręce klienta, następuje dokładna dezynfekcja wnętrza samochodu. Wynajmując auto od sprawdzonej firmy, masz pewność, że przejażdżka samochodem w czasie koronawirusa będzie pod tym względem całkowicie bezpieczna.

Obsługa klienta w czasach pandemii

Dezynfekcja kabiny samochodu to podstawa, jednak ważne jest również odpowiednie podejście do obsługi klienta. Zwróć uwagę czy biuro firmy oferującej wynajem pojazdów, zostało należycie przygotowane. Pracownicy powinni zostać zaopatrzeni w środki ochrony osobistej, takie jak maseczki czy rękawiczki. Niezbędnym wyposażeniem jest również płyn do dezynfekcji, dzięki któremu będziesz mógł bezpiecznie zapoznać się z ofertą firmy. Dokładność w biurze przekłada się na staranne odkażanie samochodu.

Podróżowanie a restrykcje przeciw epidemii

Niezależnie, czy decydujemy się na wynajem długoterminowy samochodów lub krótkoterminowy – musimy poznać obowiązujące restrykcje związane z wirusem COVID. Niektóre regiony objęte są szczególną kontrolą, a wjazd do konkretnego kraju może wiązać się z obowiązkiem odbycia kwarantanny. Większość hoteli i restauracji również jest zamknięta. Oczywiście w niektórych przypadkach, jak wyjazd służbowy często mamy zapewniony nocleg.

Wynajem samochodu w czasach koronawirusa oznacza także mniejszą liczbę pasażerów. W ile osób można podróżować i na co powinieneś zwrócić uwagę? Przede wszystkim w czasie jazdy z osobami spoza gospodarstwa domowego należy mieć stale założone maseczki. Niezależnie już od tego z kim podróżujesz, warto ograniczyć liczbę osób w pojeździe.

Wynajem krótkoterminowy a taksówki i transport publiczny

Wypożyczenie pojazdu jest droższe niż podróż samolotem, autobusem lub innym publicznym środkiem transportu. Jednak wiąże się to z większym bezpieczeństwem i pewnością zachowania należytych środków zapobiegawczych. Jeśli musisz odbyć podróż służbową do innego miasta, wsiadając do pociągu zwiększasz ryzyko zachorowania. Środki zapobiegawcze mogą pomóc, jednak trudno utrzymać prawidłowy dystans w ciasnym przedziale.

Dlaczego wynajem krótkoterminowy samochodu w czasach koronawirusa to najbezpieczniejsza opcja? Z uwagi na:

  • większy komfort,
  • mniejsze ryzyko zarażenia,
  • pewność przeprowadzonej dezynfekcji.

Wyjazd na urlop - czym podróżować w czasie pandemii?

Nie każdy posiada własny samochód czy inny środek transportu. W tym wypadku wyjazd na urlop nie musi oznaczać jazdy pociągiem lub PKS. Wynajem samochodu w czasach koronawirusa jest droższym rozwiązaniem, jednak oznacza brak kontaktu z potencjalnymi nosicielami wirusa COVID.

Wynajem krótkoterminowy samochodów to większy komfort psychiczny, który jest bardzo potrzebny w czasie wyjazdu w celach wypoczynkowych. Zapewni go sobie i swoim pasażerom, decydując się na bezpieczny przejazd zdezynfekowanym pojazdem. Nie warto oszczędzać na zdrowiu, zwłaszcza kiedy musiałbyś wydać dodatkowe środki na leki i wizyty u lekarza.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód