english version

Aktualności

Polski samochód wyścigowy

Na Poznań Motor Show 2015 została zaprezentowana Arrinera Hussarya. Ma to być pierwszy supersamochód znad Wisły. Pod jej maską pracuje 850 KM, które pozwolą osiągnąć prędkość 340 km/h oraz przyspieszyć do "setki" w zaledwie 3,2 s.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Red Dot Award 2015

Już po raz 60 wręczono nagrody za stylistykę produktów. Przyznaje się je również samochodom. W tym roku statuetki za swoje modele otrzymały Mazda, Kia, Hyundai, Volkswagen, Skoda i Volvo. Zwycięzców tradycyjnie nagrodzone w niemieckim Essen.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Szkolenia dla młodych kierowców

Wraca pomysł nakładający na świeżo upieczonych kierowców obowiązek doszkalania. Najnowsze informacje mówią o konieczności zaliczenia specjalnego kursu w ODTJ. Zajęcia takie miałyby składać się z części teoretycznej oraz praktycznej i kosztować 300 zł.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Zgoda prezydenta na surowe kary

Wspominaliśmy już o projekcie zamian w przepisach, który zakłada zaostrzenie kar m. in. za przekraczanie prędkości oraz jazdę na podwójnym gazie. Parlament zgodził się na te rozwiązania w połowie marca. Przed Wielkanocą nowelizację prawa podpisał prezydent.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Bezpośrednia likwidacja szkód

Od 1 kwietnia ośmiu polskich ubezpieczycieli oferuje tzw. bezpośrednią likwidację szkód (BLS). Polega ona na tym, że kierowca, którego pojazd został uszkodzony z winy innego kierującego, może uzyskać odszkodowanie u swojego ubezpieczyciela. Ten sam rozliczy się z ubezpieczalnią sprawcy.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Japoński SUV czwartej generacji

W Nowym Jorku kolejny debiut, który ma rywalizować z europejskimi producentami samochodów. Tym razem zaprezentowano czwarta odsłonę Lexusa RX. Japończycy chcą nim zawojować rynek SUV-ów. Czy im się to uda? Nowy Lexus SUV na pewno zapowiada się ciekawie.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Amerykańska limuzyna – Cadillac CT6

Rodacy Wuja Sama zapowiadają, że europejscy producenci samochodów klasy premium będą mieli się czego bać. Amerykanie pokazali Cadillaca CT6, który kierowany będzie do najbardziej wymagających użytkowników. Ma on być groźną konkurencją dla modeli spod znaku Mercedesa, Audi czy BMW.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Tankowanie gazu nie zawsze dokładne?

NIK sprawdziła w jaki sposób kontrolowane są dystrybutory paliw na stacjach w województwach łódzkim oraz świętokszyskim. Okazało się, że bardzo słabo. Najgorzej sytuacja wyglądała w przypadku dystrybutorów LPG, które nie były kontrolowanie prawie wcale.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Mandat z fotoradaru dla właściciela?

Posłowie mają nowy pomysł dotyczący mandatów z fotoradarów. Kara miałaby być nakładana nie na kierującego, a na właściciela sfotografowanego pojazu. W zamian za to, miałaby to być tylko grzywna bez punktów karnych. Eksperci nie zostawiają na pomyśle suchej nitki.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Caddy popularny, Volkswagen zatrudnia

Volkswagen zapowiedział, że zwiększy zatrudnienie w swojej poznańskiej fabryce. Wszystko dzięki temu, że rośnie zapotrzebowanie na model Caddy. Auto będzie produkowane już pod koniec maja. Obecnie można składać na nie zamówienia.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód