english version

Terenowe Audi TT

Terenowe Audi TT

Już prawie rok temu zaprezentowano nowe nadwozie Audi TT. Model kojarzony z charakterystycznym sportowym wyglądem, został zaprojektowany również w wersji terenowej. Ostatnio pojawiły się informacje zgodnie z którymi niedługo auto to może być produkowane seryjnie.

 

Model zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Pekinie nosi nazwę Audi TT Offroad Concept. Warto przybliżyć jego specyfikację, bo być może to on trafi do seryjnej produkcji. W branży pojawiła się bowiem plotka, że niemiecki koncern chce wydać terenową odmianę jednego z najpopularniejszych swoich samochodów.

Auto jest gabarytowo podobne do Audi Q3. Ma 439 cm długości, 185 cm szerokości i nadwozie na wysokości 153 cm. Osie rozstawione są na długości 263 cm.

W środku na osobnych fotelach jest miejsce dla czterech osób. Co więcej, tylne siedziska można złożyć na płasko.

Pod maską Audi TT Offroad Concept pracują trzy silniki – dwa elektryczne i jeden benzynowy 2.0 TFSI. Moc 408 KM, którą generują, pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości 250 km/h (ograniczonej elektronicznie). Dzięki hybrydowemu napędowi, to terenowe Audi według producenta spala 1,9 l/100 km i ma zasięg 880 km (na samym silniku elektrycznym 50 km).

Tych informacji nie da się łatwo zweryfikować, ponieważ przypominamy, że tyczą się tylko modelu koncepcyjnego. Według ekspertów z branży, wielce prawdopodobne jest, że terenowa odmiana Audi TT będzie się wzorować właśnie na tym pojeździe. Obstawia się też, że będzie ona nosić nazwę Q4 lub TTQ.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód