english version

Program naprawczy Nissana

Program naprawczy Nissana

Właściciele Nissanów Qashqai powinni sprawdzić, czy numer VIN ich auta nie znajduje się na liście podanej przez producenta. Okazało się bowiem, że w trakcie montażu tych samochodów doszło do błędu, wskutek którego może odpaść kierownica.

 

Producent sam zawiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wadliwy montaż kierownicy miał miejsce w modelach Nissan Qashquai (J10) i Qashquai+2 (J10), które produkowane były w Wielkiej Brytanii między 24 lutego, a 10 września 2012 roku oraz w modelach NV200 (M20), wyprodukowanych w Hiszpanii między 17 lutego, a 30 lipca 2012 roku.

W modelach tych prawdopodobnie przyłożono nadmierną siła ścinająca do piasty kierownicy, powodując pęknięcie i zmniejszenie wytrzymałości tego elementu. To z kolei może sprawić, że koło kierownicze po prostu odpadnie w trakcie użytkowania, gdy kierowca zastosuje zbyt duży nacisk na nie.

Nissan zobowiązał się do sprawdzenia, kiedy odlew kierownicy został wykonany i w razie wątpliwości, wymieni go na sprawny. Wszelkie zapytania odnośnie akcji serwisowej, można też kierować bezpośrednio do producenta. Lista numerów VIN samochodów, które są objęte tym planem naprawczym, znajduje się m.in. na stronie:

 https://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=11425

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód