english version

Ile kosztują wypadki drogowe?

Ile kosztują wypadki drogowe?

Ostatnio pisaliśmy o statystykach wypadków na polskich drogach. Dziś przedstawiamy ciekawe wyliczenie, opublikowane przez KRBRD. Eksperci wyliczyli, ile kosztowały wszystkie zdarzenia drogowe w 2013 roku. Było to ponad 49 mld zł.

 

Dokładny koszt wszystkich zdarzeń drogowych w 2013 roku wyniósł 49,1 mld zł. Wypadki kosztowały aż 34,2 mld zł, a kolizje 14,9 mld zł. Łączna kwota stanowi więc prawie 3% PKB Polski. Na świecie udział ten wynosi średnio 1,5-2 % produktu krajowego brutto.

W zestawieniu ze spadającą liczbą zdarzeń drogowych wniosek jest jeden – na drogach dochodzi do coraz bardziej poważnych i brzemiennych w skutki wypadków oraz kolizji.

Na kwotę tę składają się nie tylko uszkodzenia materialne, ale przede wszystkim uszczerbki na zdrowiu ponoszone przez ofiary. Chodzi głównie o koszty leczenia, zwolnień lekarskich, pomocy socjalnej, itp.

Raport został opublikowany przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Drogowego, która monitoruje działania mające poprawić te statystyki. Biuro koordynuje m.in. projekt o nazwie Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013-2020, którego końcowym celem jest zmniejsze liczby zabitych na drogach o 50% oraz rannych o 40% w stosunku do roku 2010.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód