english version

Przewóz nart na samochodzie

Przewóz nart na samochodzie

Mimo, że tegoroczna zima nie rozpieszcza narciarzy, nie brakuje miejsc, do których mogliby się udać, by posmakować białego szaleństwa. Można je zlokalizować zarówno na terenie Polski, jak i u naszych sąsiadów. Pytanie tylko, jak bezpiecznie przewieźć sprzęt narciarski?

 

Można wyróżnić dwa sposoby przewozu nart: w kabinie samochodu oraz poza nią. Ten pierwszy jest spotykany bardzo często, szczególnie w przypadku aut kombi lub minivanów. Choć nie jest on zbyt wygodny, to jednak nie jest również do końca zły. Pod jednym warunkiem – sprzęt musi być dobrze zabezpieczony. W razie wypadku lub gwałtownego hamowania, nieprzytwierdzona do niczego deska snowboardowa, może być bardzo groźna dla pasażerów oraz kierowcy.

Dużo wygodniejszy jest przewóz nart na dachu samochodu. W takim przypadku trzeba skorzystać albo z uchwytów, albo boksu dachowego. Uchwyty są znacznie tańsze. Mają jednak ograniczone możliwości transportowe (zazwyczaj 3 do 6 par nart lub 2-4 deski snowboardowe). Do tego nie chronią przewożonego sprzętu przed warunkami atmosferycznymi. Gdy jednak z nich korzystamy, powinniśmy pamiętać, by narty zamontować tyłem do kierunku jazdy (w celu zmniejszenia oporu powietrza, a przez to spalania oraz niebezpieczeństwa rozluźnienia się mocowań), a także umieścić je w taki sposób, by nie wystawały poza obrys pojazdu.

Z powodu tych wszystkich ograniczeń, coraz popularniejsze wśród narciarzy są boxy dachowe. Z jednej strony są droższe, niż tradycyjne bagażniki. Z drugiej jednak, mogą służyć przez cały rok. W dodatku są bardziej pojemne, niż klasyczny, odkryty bagażnik dachowy. Zapewniają też transport sprzętu w bardziej korzystnych warunkach, osłaniając go np. od opadów atmosferycznych.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód