english version

Zrobienie przekładki nie będzie konieczne?

Zrobienie przekładki nie będzie konieczne?

Prawdopodobnie już w maju lub czerwcu będzie możliwa rejestracja samochodu sprowadzonego z Anglii bez przekładania kierownicy. W aucie trzeba będzie dokonać tylko małych przeróbek lusterek, licznika, prędkościomierza i świateł.

 

Już dawno pisaliśmy o tym, że zgodnie z prawem obowiązującym w Unii Europejskiej, Polska będzie musiała ułatwić rejestrację pojazdów sprowadzanych z Wysp Brytyjskich. Obecnie by to zrobić, obowiązkowe jest przełożenie kierownicy z prawej na lewą stronę. A jest to zabieg dość kosztowny.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że prawdopodobnie już w maju lub czerwcu wejdą w życie przepisy znoszące taki obowiązek. Rejestracja samochodu sprowadzonego z Anglii będzie znacznie łatwiejsza. Wystarczyć ma przeskalowanie prędkościomierza z mil na kilometry, dostosowanie reflektorów (by oświetlały właściwą stronę drogi) oraz lusterek.

Z jednej strony zakup samochodu w UK wydaje się więc dobrym pomysłem. Tamtejsze pojazdy są w dobrym stanie technicznym, a przy tym ich cena jest bardzo zachęcająca. Z drugiej strony można przypuszczać, że polisa OC za taki samochód z kierownicą po prawej stronie, będzie znacznie droższa od standardowej. Do sprawy wrócimy.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Oddziały firmy Autocash

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk

80-852 Gdańsk ul. Dyrekcyjna 6
+48 58-721-32-33
+48 790-45-95-95
gdansk@autocash24.pl

Wypożyczalnia samochodów Wrocław

53-333 Wrocław ul. Powst. Śląskich 114
+48 501-212-378
+48 71-793-09-75
kontakt@autocash24.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice inne lokalizacje
Rezerwuj rezerwuj samochód