english version

Ostrzejsze kary dla kierowców

Ostrzejsze kary dla kierowców

Sejm przyjął nowelizację przepisów, które zaostrzą kary dla kierujących pojazdami. Za przekroczneie prędkości o 50 km/h lub przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów, będzie można na miejscu stracić prawo jazdy. Jakie inne obostrzenia przegłosowali posłowie?

 

Jeśli przepisy wejdą w życie, to za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym, kierowca straci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie będzie prowadził samochód, pozbawienie uprawnień zostanie przedłużone do sześciu miesięcy, a za drugim razem uprawnienia zostaną mu cofnięte.

Kierowcy, którzy będą przewozić zbyt dużą liczbę pasażerów (o dwóch więcej, niż przewiduje to dowód rejestracyjny), będą podlegali podobnym karom.

Co więcej, prawo zostanie zaostrzone też w stosunku do osób skazanych za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Chodzi m. in. o obowiązek montażu blokad alkoholowych w ich samochodach, a także podniesienia wysokości kar finansowych. Dodatkowo, jeśli osoba skazana już za taki czyn popełni go ponownie, sąd będzie mógł dożywotnio pozbawić ją uprawnień. Ponadto prowadzenie pojazdu bez uprawnień, które zostały odebrane przez sąd ma być przestępstwem, a nie jak do tej pory – wykroczeniem.

Obecnie ustawa trafiła do Senatu.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód