english version

Aktualności

Leasing co to?

Leasing – co to jest? Obecnie mamy do wyboru szeroki zakres opcji, które umożliwiają korzystanie z samochodu bez konieczności jego zakupu. Modele wynajmu długoterminowego lub średnioterminowego cieszą się znaczną popularnością ze względu na swoją elastyczność i inne korzyści. Niemniej, mimo rosnącej popularności tych form finansowania, leasing samochodu nadal pozostaje atrakcyjną opcją dla wielu osób i firm. Ale co to jest leasing? Wyjaśniamy!

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Czy leasing się opłaca?

Czy leasing się opłaca? W dobie zmieniających się warunków rynkowych i dostępności różnorodnych opcji finansowania warto zastanowić się, czy to nadal najlepszy wybór dla naszych potrzeb. W tym artykule poddamy leasing szybkiej analizie, biorąc pod uwagę różne scenariusze i potrzeby użytkowników.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Koniec leasingu co dalej?

Koniec leasingu – co dalej stanie się z autem, które spłacało się przecież przez kilka ostatnich lat? Cóż… wiele zależy od indywidualnego przypadku. Podjęcie decyzji o zakończeniu leasingu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy korzystają z tej formy finansowania pojazdu. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Opłata administracyjna w leasingu a koszt podatkowy

  • Dział ogólny
  • 2024/04/12
  • Opłata administracyjna w leasingu a koszt podatkowy

Chcesz wziąć samochód na firmę i zastanawiasz się, czym jest opłata administracyjna? Leasing to wyjątkowo korzystne rozwiązanie – nie znaczy to jednak, że nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Leasing a VAT. Ile można odliczyć?

Leasing a VAT – jaka jest między nimi zależność? Leasing operacyjny samochodu osobowego polega na wypożyczeniu pojazdu przez firmę leasingową przedsiębiorcy na określony okres, zazwyczaj nie krótszy niż 40% normatywnego okresu amortyzacji, który dla samochodów osobowych wynosi pięć lat. Jest to forma umowy, która pozwala użytkownikowi korzystać z pojazdu, nie ponosząc przy tym ryzyka jego własności.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Jak wziąć samochód w leasing na firmę?

  • Dział ogólny
  • 2024/03/29
  • Jak wziąć samochód w leasing na firmę?

Potrzebujesz pilnie samochodu, ale Twój budżet nie pozwala na zakup zupełnie nowego pojazdu? Rozwiązaniem może być leasing. Jak wziąć samochód w leasing na firmę? Taki proces jest stosunkowo prosty – może się jednak udać dopiero wtedy, gdy spełnimy odpowiednie warunki. Jako specjaliści od wynajmowania pojazdów, podpowiadamy najlepsze rozwiązanie.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Leasing czy gotówka - co bardziej się opłaca?

  • Dział ogólny
  • 2024/03/29
  • Leasing czy gotówka - co bardziej się opłaca?

Potrzebujesz działającego pojazdu i zastanawiasz się, co bardziej się opłaca – leasing czy gotówka? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie: wszystko zależy od Twojego budżetu, a także indywidualnych potrzeb. Zarówno jedna, jak i druga opcja mają swoje wady i zalety. Prześledźmy je, by łatwiej było podjąć odpowiednią decyzję.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Przygotowanie auta do zimy - poradnik

Przygotowanie auta do zimy jest ważne dla bezpieczeństwa podróżujących, ale też dla samego stanu technicznego pojazdu. Obniżone temperatury, śnieg, lód, sól na drogach – to tylko niektóre z czynników, które czekają na nasze auto na zimę. Jak powinno się odbywać przygotowanie auta do zimy? Jakie czynności należy przeprowadzić? Ten poradnik zawiera wszystkie niezbędne informacje.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Warmińsko-mazurskie samochodem - najładniejsze trasy z atrakcjami

Chcesz zwiedzić warmińsko-mazurskie samochodem? Warmia i Mazury to region o niepowtarzalnej urodzie, pełen malowniczych krajobrazów i zabytków, które warto zobaczyć! Dzięki dobrze zaplanowanej trasie, w ciągu kilku dni można doświadczyć niezwykłego uroku tego miejsca, a wszystko to z komfortowego poziomu własnego auta. W naszym wpisie prezentujemy najbardziej atrakcyjne trasy województwa, które są gwarancją niezapomnianych wrażeń.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Jak sprawdzić auto po VIN?

Jak sprawdzić auto po VIN? Indywidualny numer VIN auta jest dla pojazdu jak numer PESEL dla Ciebie. Jest przypisany tylko i wyłącznie do danego pojazdu i zawiera masę ważnych informacji na temat historii samochodu. Numer VIN może pomóc sprawdzić szacowany stan auta, zweryfikować, czy w przeszłości samochód brał udział w kolizji, a także zobaczyć, jakie było jego fabryczne wyposażenie.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY WPISU


Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód