english version

Wynajem długoterminowy aut używanych

Wynajem długoterminowy aut używanych

Twoja firma jest przygotowana na stworzenie lub wymianę floty samochodowej? Wynajem długoterminowy aut używanych może być świetną alternatywą leasingu lub kredytu firmowego. Jesteś osobą, która nie prowadzi własnego biznesu i nosisz się z zamiarem przesiadki do innego, nowszego modelu? W tym artykule poznasz również zalety i wady, z jakimi związany jest wynajem długoterminowy aut używanych dla osób fizycznych. Zachęcamy do przeczytania!

Wynajem  długoterminowy samochodów używanych dla firm

Wiele firm nie chce, lub nie może zdecydować się na powzięcie decyzji o kredycie firmowym na zakup aut, lub alternatywną opcję, jaką jest leasing. Wynika to zwykle z wielu kwestii - braku zdolności kredytowej, niechęci do obciążania firmy oprocentowanym kredytem itp. Jednak najem długoterminowy samochodów używanych również wiąże się z zobowiązaniem finansowym. Co zatem musisz wiedzieć decydując się na wynajem długoterminowy aut używanych?

Długoterminowy wynajem samochodów używanych dla firm - koszty

Jeżeli Twoja firma ma ograniczony budżet, ale nadal chcesz by flota składała się ze współczesnych pojazdów w perfekcyjnym stanie technicznym, wybierz samochody używane. Wynajem długoterminowy takich pojazdów będzie tańszy niż podjęcie decyzji o najmie nowego, zamawianego na specjalne życzenie samochodu, a nadal będziesz cieszyć się wszystkimi udogodnieniami, w które są wyposażone nowe samochody. Pamiętaj, że auta bardzo szybko tracą na wartości. Szacuje się, że dwuletni samochód jest wart niemal połowę pierwotnej ceny.

Wysokość raty abonamentowej jest uzależniona od modelu auta i okresu, na jaki podpisuje się umowę. Wysokość opłaty abonamentowej ma sporą rozpiętość. To wydatek rzędu kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Co ważne dla firm - część opłat abonamentowych możesz odliczyć od podatku!

Na co zwrócić uwagę decydując się na najem długoterminowy aut używanych dla firmy?

Decydując się na wynajem długoterminowy samochodów używanych musisz  przede wszystkim wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę. Warto mieć na uwadze to, że ta najtańsza nie oznacza jeszcze najlepszej. Sprawdź, co poza wynajmem oferuje wypożyczalnia samochodów - czy serwis jest wliczony w cenę raty? Czy pakiet ubezpieczenia pozwala na skorzystanie z auta zastępczego? To wszystko istotne kwestie, które warto przemyśleć przed podjęciem decyzji o wyborze oferty danej wypożyczalni.

Wynajem samochodów używanych dla osób prywatnych

Wynajem aut poleasingowych jest również bardzo popularny wśród osób prywatnych. Coraz większa liczba kierowców zaczyna doceniać komfort związany z brakiem długoterminowych zobowiązań kredytowych i chętnie sięga po ich bardziej elastyczną alternatywę - jaką jest wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych. Czemu? Zakup nowego lub używanego, współczesnego auta, wiąże się z kilkoma wadami. Może to być konieczność zainwestowania środków własnych (inwestycja bez pokrycia) lub zaciągnięcie zobowiązania obciążającego zdolność kredytową. W świetle wymienionych, wynajem długoterminowy samochodów używanych dla osób fizycznych staje się bardzo atrakcyjną opcją, z której zresztą korzysta chętnie coraz więcej osób.

Wynajem samochodów używanych długoterminowy dla osób fizycznych - koszty 

Przystępna wysokość raty abonamentowej jest w zasadzie zbliżona do raty kredytu, czy raty leasingowej. Ostateczny koszt abonamentu jest jednak uzależniony od kilku czynników:

  • okresu, na jaki zdecydujesz się wypożyczyć samochód

  • modelu pojazdu (im lepsza marka i model, tym wyższa rata)

  • deklarowanego limitu kilometrów w ciągu roku

  • opcji dodatkowych

Na co zwracać uwagę decydując się na wynajem samochodów poleasingowych?

Jesteś już blisko, by zdecydować się na wynajem długoterminowy? Auta używane z dobrej wypożyczalni to sprawdzone, w pełni sprawne technicznie modele. Nie musisz martwić się zatem o przykre niespodzianki związane z awaryjnością, czy ukrytymi wadami technicznymi - tak, jak to często bywa po zakupie samochodu na własność. Aby podjąć dobrą decyzję, przed podpisaniem umowy sprawdź, czy otrzymujesz również dostęp do usług serwisowych i dowiedz się, co jest wliczone w pakiet ubezpieczeniowy. Jeśli dużo podróżujesz, sprawdź w umowie najmu, jaka jest cena za każdy ponadprogramowy kilometr. To może mieć potem duży wpływ na wysokość raty.

Jak widzisz, wynajem długoterminowy używanych aut może okazać się atrakcyjną alternatywą leasingu, kredytu lub odwlec Cię od decyzji finansowania auta ze środków własnych. Jeżeli szukasz idealnego rozwiązania dla siebie lub swojej firmy, sprawdź co oferuje nasza wypożyczalnia samochodów. Naszym Klientom proponujemy wiele atrakcyjnych opcji. To zarówno popularny wynajem długoterminowy dla firm, jak również wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych. Jeżeli natomiast jeszcze nie jesteś przekonany do najmu i nadal szukasz dla siebie rozwiązania - koniecznie zajrzyj na naszego bloga. Podpowiadamy w nim, co jest dla Ciebie lepsze - leasing czy wynajem?

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód