english version

Ostrzejsze kary już obowiązują

Ostrzejsze kary już obowiązują

Nowe przepisy, które zaostrzyły sankcje m. in. za zbyt szybką jazdę oraz prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu, a także przewóz zbyt dużej liczby osób, zaczęły obowiązywać w poniedziałek. Efekt? W ciągu pierwszej doby policja zatrzymała 144 prawa jazdy tylko za przekroczenie prędkości.

 

W połowie marca parlament przegłosował ustawę, która zaostrzyła kary za najpoważniejsze przewinienia drogowe. Na początku kwietnia podpisał się pod nią prezydent. Nowe przepisy zaczęły obowiązywać o północy w poniedziałek 18 maja.

Zgodnie z nimi za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h na terenie zabudowanym, uprawnienia kierującego są zatrzymywane na trzy miesiące. Tylko w trakcie 24 godzin od wejścia w życie nowych regulacji, policjanci zatrzymali za tego typu przewinienie aż 144 dokumenty. Najwięcej, bo 26 w województwie Wielkopolskim.

Warto w tym miejscu dodać, że kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h, straci prawo jazdy również wtedy, gdy na przewinieniu przyłapie go np. fotoradar którejkolwiek ze służb.

Ostrzejsze kary czekają również na osoby jeżdżące pod wpływem alkoholu oraz przewożące zbyt dużą liczbę osób w samochodzie.

Surowiej będą traktowani także młodzi kierowcy. Przepisy, które ich dotyczą, wejdą jednak w życie dopiero na początku 2016 roku.

Jakie sankcje czekają na dopuszczających się pozostałych przewinień? Pisaliśmy o tym tutaj.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód