english version

Wynajem samochodu na weekend - kiedy warto?

Wynajem samochodu na weekend - kiedy warto?

Planujesz krótki wypad za miasto? Wynajem samochodu na weekend to dobra opcja dla osób, które lubią czuć się niezależne. Wypożyczalnia samochodów to miejsce, w którym możesz skorzystać z usługi, jaką jest wynajem krótkoterminowy. Pozwoli Ci to wypożyczyć samochód wyłącznie na weekend lub kilka dni. Sprawdź, kiedy warto wynająć samochód na weekend.

Kiedy warto wynająć samochód tylko na weekend?

Jeśli myślisz o tym, by zabrać całą rodzinę lub znajomych na weekendowy wyjazd to wynajem krótkoterminowy samochodów jest właśnie dla Ciebie. Kiedy warto wynająć samochód na weekend? Decyzja o wypożyczeniu auta może zależeć od kilku czynników. Jednym z dobrych powodów do weekendowego wynajmu samochodu jest sytuacja, w której Twój prywatny samochód jest u mechanika lub go nie masz. Wypożyczenie samochodu na weekend to też świetne rozwiązanie dla osób, które planują wycieczkę większą grupą. Zamiast prywatnego auta każdego z Was, wynajmijcie samochód, który pomieści wszystkich, co zminimalizuje też koszty wyjazdu.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu na weekend?

Wynajem samochodu na weekend to świetne rozwiązanie dla osób, które starają się planować każdy wyjazd jak najbardziej oszczędnie. Koszt za wypożyczenie samochodu na weekend zależy od:

  • modelu auta,
  • okresu trwania wynajmu.

Pamiętaj, że decydując się na wynajem krótkoterminowy, poza opłatą za wypożyczenie auta należy wpłacić także kaucję, która niezależnie od okresu najmu wynosi 500 zł. Z kolei cena wynajmu samochodu na weekend może wynosić od ok. 80 do ponad 100 zł. Zależy to od tego, na które z aut się zdecydujesz, a także na jak długo je wypożyczysz. 

O czym należy pamiętać, wynajmując samochód tylko na weekend?

Zanim zdecydujesz się na wynajem krótkoterminowy wybranego modelu samochodu na weekend, dobrze zastanów się, jakiego auta potrzebujesz. Wypożyczony przez Ciebie samochód na weekend powinien być nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale przede wszystkim funkcjonalny. Wybierając auto, weź pod uwagę, czy potrzebujesz kompaktowego samochodu z małym silnikiem, czy może lepszy będzie wynajem vana. Zależy to przede wszystkim od tego, po jakim terenie będziesz się nim poruszać. Przed wynajmem weekendowym samochodu dobrze też zorientować się, czy posiada niezbędne akcesoria, jak łańcuchy śnieżne czy fotelik dziecięcy lub, czy istnieje możliwość ich wypożyczenia za dodatkową opłatą. Wypożyczalnia samochodowa pozwala zadbać o doposażenie wynajmowanego auta.

Jakie formalności należy spełnić, aby wynająć samochód na weekend?

Jeśli zdecydujesz, że warto wynająć samochód na weekend, należy pamiętać o jego wcześniejszej rezerwacji. Zrób to co najmniej 24 godziny przed datą planowanego wyjazdu - tak, by mieć pewność, że wypożyczalnia samochodów jest w stanie zapewnić Ci wybrany pojazd w wyznaczonym terminie. W momencie wynajmu auta na weekend, trzeba okazać ważne prawo jazdy i dowód osobisty lub paszport. Zostanie podpisana umowa najmu, w której zobowiązujesz się do przestrzegania zasad wskazanych w regulaminie wypożyczalni i oddania samochodu we właściwym stanie. Po dopełnieniu formalności dotyczących wynajmu samochodu na weekend, możesz ruszyć w trasę!

Oferta samochodów na weekend

Wypożyczalnia samochodów to miejsce, w którym można zdecydować się na wynajem krótkoterminowy samochodu różnej klasy - od A do F.  Jeśli planujesz wyjazd większą grupą, zdecyduj się na wynajem busa. Wypożyczenie samochodu na weekend to też dobra okazja, by ten jeden raz zdecydować się na wynajem aut luksusowych. Niezależnie od wybranego modelu, weekendowy wynajem samochodu objęty jest ubezpieczeniem.

FAQ

Jak mogę wynająć samochód na weekend?

Wynajem weekendowy samochodów można zarezerwować, kontaktując się z nami telefonicznie, mailowo, lub poprzez wypełnienie formularza.

Ile kosztuje wynajem samochodu na weekend?

Koszt wynajmu samochodu na weekend zależy do modelu auta i dokładnej liczby dni najmu. Szczegóły znajdziesz w cenniku.

Jakie samochody są dostępne w wynajmie aut na weekend?

Wynajem krótkoterminowy samochodów obejmuje pojazdy różnej klasy - od kompaktowych aut po busa.

Czy mogę zwrócić wynajęty samochód w niedzielę?

Zwrot wynajętego auta poza godzinami otwarcia biura oraz w dni świąteczne i wolne od pracy wiąże się z dodatkową opłatą.

Kiedy mogę odebrać samochód wynajęty na weekend?

Samochód wypożyczony na weekend możesz odebrać po dopełnieniu wszystkich formalności - w dzień, który wskazano w umowie najmu.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód