english version

Zwiedzanie autem Lubuskiego - najciekawsze atrakcje

Zwiedzanie autem Lubuskiego - najciekawsze atrakcje

Zwiedzanie samochodem lubuskiego jest jednym z fantastycznych pomysłów na aktywną wycieczkę - zarówno tę w sezonie wakacyjnym, jak i po nim. Dzięki masie różnorodnych atrakcji dla dużych i małych - możesz zaplanować jednodniową, ale również kilkudniową objazdówkę po najciekawszych lubuskich atrakcjach. Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się, że zwiedzanie autem lubuskiego to pomysł na niecodzienną, edukacyjną wycieczkę, która ma szansę pozostać w Twojej pamięci na długi czas!

Wycieczka samochodem po Lubuskim

Zielona Góra, Twierdza Kostrzyn, a może podróż w kierunku ujścia Warty? Możliwości na zwiedzanie autem lubuskiego jest naprawdę sporo. Dlaczego warto wybrać akurat ten środek transportu? Spieszymy z wyjaśnieniem!

Niezależnie od tego, czy masz własny samochód, czy też korzystasz z leasingu, czy najmu - poruszanie się niezależnym środkiem transportu gwarantuje największą wygodę podróży i pełną samodzielność w podejmowaniu decyzji o jej kierunku. Wycieczki samochodowe to również najwięcej spontaniczności - to Ty możesz w ostatniej chwili zdecydować, że jednak zmieniasz cel trasy. Jest to również najwygodniejszy wariant tranportu jeśli podróżujesz z dziećmi.

Lubuskie samochodem? wypożycz auto!

Zwiedzanie lubuskiego samochodem jest możliwe również dla osób, które nie mają własnego auta. Nasza wypożyczalnia samochodów oferuje zarówno wynajem długoterminowy samochodów, jak i możliwość wynajęcia auta na dzień - kilka dni. Samochód możesz odebrać w jednym z naszych punktów na terenie województwa lubuskiego:

Skoro już wiesz, jak zorganizować sobie transport, sprawdź również jak zaplanować dobrze trasę wycieczki i co warto zobaczyć w lubuskim.

Lubuskie atrakcje turystyczne

W przypadku planowania wycieczki po lubuskim strategicznie jest celować w podróże jednodniowe. Istnieją fajne miejsca w lubuskim, które doskonale nadają się właśnie na taką jednodniową objazdówkę. Wybór miejsc do zobaczenia jest całkiem spory. Zarówno krajobrazy, jak i zabytki lubuskie warte zwiedzania mogą być celem Twojej podróży. Co zwiedzić w lubuskim? W dalszej części tekstu zaprezentujemy Ci ciekawe miejsca w lubuskim, które spodobają się dzieciom i dorosłym.

Zwiedzanie Lubuskiego samochodem - wycieczki jednodniowe

Piękne miejsca w lubuskim z pewnością zaspokoją oczekiwania osób pasjonujących się dawną architekturą, jak i miłośników pejzaży i malowniczych krajobrazów.

Zielona Góra

Ziemia Lubuska bez odwiedzenia Zielonej Góry? to tak by nie odwiedzić lubuskiego w ogóle! Atrakcje w lubuskim, w Zielonej Górze to przede wszystkim zabytkowe Stare Miasto, które jako jedno z nielicznych nie zostało uszkodzone podczas II wojny światowej. Wieża Braniborska, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Stary Rynek, tradycyjne winiarnie - to zielonogórskie atrakcje, które warto umieścić na planie wycieczki! Jeśli zwieszasz lubuskie pod koniec lata - po sezonie wakacyjnym, weź koniecznie udział w tradycyjnym Winobraniu - imprezie plenerowej organizowanej rokrocznie, wraz z rozpoczęciem sezonu zbiorów winogron.

Ujście Warty

Zwieszasz lubuskie? Co warto zobaczyć w tym regionie? Dla fanów krajobrazów i dzikiej natury polecamy Park Narodowy - Ujście Warty. Jest on niezwykle malowniczym parkiem krajobrazowym z licznymi szlakami turystycznymi. Możesz w nim wspólnie z rodziną napawać oczy krajobrazami nieskalanymi dłonią człowieka. To miejsce idealne dla hobbystów - ornitologów, ale też fanów pieszej turystyki.

Pojezierze Lubuskie

Ciekawe miejsca do zwiedzania zielonogórskie i okolice? Pojezierze Lubuskie to cudowne miejsce do wypoczynku letniego - nad wodą. Deska SUP, kajaki i inne sporty wodne - tutaj zrealizujesz swoje sportowe pasje! Dodatkowym atutem tych okolic jest bliska odległość jezior: Niesłysz, Błędno, czy też najgłębszego - Trześniowskiego. Teren Pojezierza Lubuskiego to również miejsce do wycieczek krajobrazowych (Puszcza Rzepińska, Bory Postomskie).

Twierdza Kostrzyn

Planujesz również kształcące atrakcje dla dzieci? Lubuskie jest miejscem, w którym stoi Twierdza Kostrzyn - jedna z najstarszych budowli bastionowych na terenie Polski. Atrakcje w lubuskim dla dzieci i dorosłych - fanów historii i militariów to również tzw. Pompeje Kostrzyńskie - miejsce, w którym zwiedzisz pozostałości po dawnej twierdzy i Starym Mieście. Co jeszcze warto tu zobaczyć? Może to być również Bastion Filip i Brama Berlińska - przed zobaczeniem tych miejsc koniecznie zapoznaj się z ich historią!

Gorzów Wielkopolski

Ciekawe miejsca w lubuskim to również Gorzów Wielkopolski wraz z całą jego poniemiecką zabytkową infrastrukturą. Do budowli, które po prostu musisz zobaczyć, zalicza się np. Studnię Czarownic, deptak nad rzeką Wartą, kościół WNMP, zabytkowe mury miejskie itp. Do atrakcji lubuskich w tym mieście zalicza się również replikę XIX-wiecznego tramwaju (bimba), a także pomniki: Kloszarda i Jancarza. W Gorzowie znajdziesz również inne, mniej oblegane i mało znane miejsca w lubuskiem - wystarczy, że skręcisz w jedną z uliczek zabytkowej części miasta, by zasmakować w lokalnej kuchni i zrobić niezwykłe zdjęcia pięknych kamienic.

Zwiedzanie lubuskiego samochodem daje Ci pełna dowolność w dobieraniu kierunku zwiedzania. Ciekawe miejsca w lubuskim to zarówno idealny pomysł na wycieczkę jednodniową, jak i dłuższą, bardziej złożona podróż. Wiele osób zainteresowanych zwiedzaniem Polski decyduje się na cykliczne wypady dwudniowe. Mając samochód i pełny bak - to Ty decydujesz gdzie pojechać na weekend w lubuskim. Gwarantujemy, że wycieczka samochodem po lubuskim to czysta przyjemność!

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód