english version

Zwiedzanie autem Lubelszczyzny - najciekawsze atrakcje

Zwiedzanie autem Lubelszczyzny - najciekawsze atrakcje

Z uwagi na rosnące ceny noclegów w miejscowościach turystycznych, objazdówka samochodem po najciekawszych atrakcjach wybranego regionu może się okazać świetnym pomysłem na aktywne i wartościowe spędzanie czasu. Zwiedzanie autem Lubelszczyzny jest nie tylko doskonałym pomysłem na zdobycie cennej wiedzy na temat tego regionu, ale również świetnym sposobem na alternatywę „przesiedzianych” w jednym miejscu wakacji. Przeczytaj nasz artykuł i zobacz, jakie atrakcje turystyczne Lubelszczyzny są szczególnie godne Twojej uwagi.

Wycieczka samochodem po Lubelszczyźnie

Zwiedzanie Lubelszczyzny samochodem jest wygodne i pozwala na zobaczenie większej liczby atrakcji w krótszym czasie. Dobrze zaplanowana trasa wycieczki sprawi, że nawet podczas jednego weekendu odwiedzisz najciekawsze miejsca Lubelszczyzny. Co istotne - jest to atrakcyjny region zarówno na zimowe eskapady, jak i do zwiedzania latem - kiedy pogoda sprzyja wakacyjnym wojażom. Ciekawe miejsca Lubelszczyzny to w dużej mierze zabytki, które są fantastyczną atrakcją turystyczną niezależnie od pory roku. Lubelszczyzna zimą również zachwyca!

Zwiedzanie Lubelszczyzny samochodem jest możliwe nawet jeśli nie masz swojego pojazdu na własność! Nasza wypożyczalnia samochodów oferuje zarówno wynajem długoterminowy samochodów, jak i możliwość wynajęcia auta na dzień lub kilka dni. Samochód możesz odebrać w jednym z naszych punktów na terenie Lubelszczyzny:

Atrakcje turystyczne Lubelszczyzny

Atrakcje Lubelszczyzny to nie tylko zabytki i parki rozrywki, ale również niesamowite miejsca - gratka dla miłośników malowniczych, polskich krajobrazów. Godne uwagi, ciekawe miejsca turystyczne na Lubelszczyźnie to np.:

Lublin

„Stolica” Lubelszczyzny, w której znajdziesz wiele Zabytków: Zamek Lubelski z wieżą donżon z XIII wieku, Kaplica Trójcy Świętej z rusko-bizantyjskimi freskami, a także Bramę Krakowską.

Kozłówka

Jeśli interesują Cię również inne zabytki Lubelszczyzny, ta niewielka wieś z pewnością powinna znaleźć się na mapie wycieczki. Znajdziesz w niej zabytkowy Zespół Pałacowo-Parkowy Zamoyskich z XVIII wieku.

Roztoczański Park Narodowy

Nie masz pomysłu co zwiedzić na Lubelszczyźnie, a uwielbiasz przyrodę? Jedź na Roztocze! Szlaki turystyczne, trasy dydaktyczne, trasy poznawcze i krajobrazowe - sam decydujesz, co chcesz obejrzeć. Jeśli dopisze Ci szczęście, zobaczysz dziko żyjące Koniki Polskie w swoim naturalnym otoczeniu.

Dęblin

Kolejne ciekawe miejsca do zwiedzania na Lubelszczyźnie, to zabytkowy zespół budowali fortecznych, zwanych Twierdza Dęblin. Znajdziesz w niej obecnie ruiny trzech (z siedmiu) fortów. Do najpopularniejszych wśród turystów zalicza się fort Borek (V), fort Nagórnik (IV) oraz Mierzwiączkę (fort II), która mimo wydarzeń historycznych i upływu lat została zachowana w świetnym stanie technicznym.

Zamość

Co warto zobaczyć na Lubelszczyźnie? Z pewnością jest to Zamość - miasto, które trafiło na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdziesz w nim masę zabytkowych kamienic - wisienkę na torcie miłośników zabytkowej architektury.

Chełm

Bazylika na Górze Zamkowej i dzwonnica, która stanowi fantastyczny taras widokowy to z pewnością ciekawe miejsca do zwiedzania na Lubelszczyźnie. Odwiedzając Chełm nie zapomnij zobaczyć również Kopali Kredy - to kawał historii tego regionu!

Puławy

Namiastka Grecji na Lubelszczyźnie? Zwiedzając Lubelszczyznę samochodem, odwiedź koniecznie Puławy. Tutejszy zespół pałacowo-parkowy rodziny Czartoryskich został zbudowany zgodnie z ówcześnie panującym stylem klasycystyczno-romantycznym. Z uwagi na infrastrukturę architektoniczną Puławy są więc nazywane polskimi Atenami. Musisz to zobaczyć!

Co warto zobaczyć na Lubelszczyźnie?

Walory turystyczne Lubelszczyzny to nie tylko zabytki, ale również zapierające dech w piersiach krajobrazy (jeśli wiesz, w którą stronę jechać). Wymienione wyżej, wybrane atrakcje turystyczne Lubelszczyzny zimą mogą być alternatywą spędzenia ferii, a latem - doskonałym sposobem na weekendową wycieczkę. Województwo lubelskie to aż 25 122,46 km² - planując strategicznie trasę samochodem, możesz zobaczyć najważniejsze atrakcje przyrodnicze Lubelszczyzny oraz wyjątkowe zabytki - w dwa, trzy dni.

Atrakcje Lubelszczyzny dla dzieci

Atrakcje Lubelszczyzny dla dzieci, a dokładniej ich szeroki wybór, sprawiają, że w podróż warto zabrać ze sobą najmłodszych! W tym regionie znajdziesz wiele atrakcji dla dzieci. Polecamy sprawdzić Ogród Botaniczny UMCS, Muzeum Wsi Lubelskiej (z możliwością obejrzenia zwierząt gospodarskich), a także - dla małych masterchefów - Regionalne Muzeum Cebularza. Dla bardziej aktywnej, żadnej wrażeń latorośli polecamy natomiast aquapark Aqua Lublin, Słoneczne Wrotkowo, czy Manię Skakania. To miejsca, które dla maluchów mogą stanowić odskocznię od zwiedzania zabytkowych miejsc, z którego czerpią jednak najbardziej dorośli.

Mamy nadzieję, że wiesz już, co można zobaczyć na Lubelszczyźnie i jakie są największe ciekawostki turystyczne Lubelszczyzny. Jeśli planujesz wycieczkę w te strony, nie zapomnij dobrze zaplanować podróży. Dla osób planując zdecydować się na najem auta na miejscu - polecamy skorzystanie z usług jednej z tutejszych wypożyczalni Autocash. Oferujemy wyłącznie współczesne pojazdy w doskonałym stanie technicznym.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód