english version

Zwiedzanie autem Łódzkiego - najciekawsze atrakcje

Zwiedzanie autem Łódzkiego - najciekawsze atrakcje

Liczne, łódzkie atrakcje są jednym z doskonałych powodów na jedno- lub dwudniową objazdówkę po tym województwie. Wiele różnorodnych miejsc wartych odwiedzenia na terenie tego województwa sprawia, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie - zarówno miłośnik przyrody oraz nieskalanych ręką człowieka krajobrazów, jak i fan zabytkowej architektury. Finalnie - ciekawe miejsca w województwie łódzkim mogą być również niezapomnianą atrakcją dla najmłodszych. Zwiedzanie autem łódzkiego jest najlepszym rozwiązaniem na spędzenie weekendu - sprawdź, co warto zobaczyć!

Wycieczka samochodem po łódzkim

Planujesz wycieczkę samochodową i chcesz zwiedzić łódzkie? Co warto zobaczyć w tym regionie? Fantastyczne rezerwaty przyrody, malownicze parki krajobrazowe, średniowieczne zamki, ruiny, mury obronne, pałace, muzea i liczne skanseny - to tylko namiastka tego, co oferuje woj. łódzkie. Gdzie na weekend wybrać się najlepiej? Podpowiadamy!

Jednym z wygodniejszych sposobów na zwiedzanie jest podróż samochodem. To Ty decydujesz o trasie i czasie podróży. Objazdówki są związane z elastycznością i niezależnością, dzięki czemu mogą okazać się dobrym pomysłem na podróżowanie z dziećmi. Łódzkie atrakcje turystyczne są zlokalizowane w stosunkowo niewielkiej odległości od siebie, co sprawia, że w jeden lub dwa dni możesz zobaczyć naprawdę dużo! Jeżeli nie masz własnego samochodu - nie martw się! Dalej możesz czerpać radość ze zwiedzania łódzkich atrakcji turystycznych. Wypożyczalnia samochodów może być rozwiązaniem na zapewnienie sobie wygodnego środka transportu na zwiedzanie i nie tylko! Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty:

Łódzkie atrakcje turystyczne

Planujesz odwiedzić województwo łódzkie? Co warto zobaczyć w tym regionie? Chociaż miejsc godnych polecenia jest co najmniej kilkadziesiąt, wymienimy kilka topowych, które mogą Cię zainteresować.

Parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody

Atrakcje przyrodnicze województwa łódzkiego są jednymi z popularniejszych miejsc do zwiedzania nie tylko dla ornitologów i dendrologów, ale również dla osób, które chcą poczuć kontakt z naturą.

Do popularnych parków krajobrazowych na tym obszarze, do których łatwo dojedziesz autem, można zaliczyć np. Spalski Park Krajobrazowy, Załęczański Park Krajobrazowy, a także rezerwaty przyrody: Węże, Góra świętej Genowefy, Żabi Staw, Jaskinia Ewy, Granatowe Źródła. Pamiętaj, że w takich miejscach nie zrywa się roślin i nie zbiera grzybów, a szlaki przemierza wyłącznie wyznaczonymi ścieżkami.

Zamki, pałace i inne zabytki architektoniczne

Ciekawe miejsca łódzkie to nie tylko sielskie krajobrazy. Dla miłośników zabytkowej architektury znajdzie się tutaj wiele historycznych miejsc godnych uwagi. Do popularnych zabytków zaliczyć można na przykład: ruiny dworu obronnego i zamku w Bąkowej Górze, pozostałości po dworze obronnym w Majkowicach, ruiny zamku w Bolesławcu i Inowłodzu, baszta widokowa (część zamku) w Rawie Mazowieckiej, Park w Arkadii i Pałac w Nieborowie, zamek w Oporowie, a także zamek w Łęczycy. Wielu turystów interesuje również tajemniczy zamek w Besiekierach jednak jego ruiny są niedostępne do zwiedzania.

Jak widzisz, opcji do zwiedzania jest naprawdę dużo. Jeżeli zastanawiasz się gdzie pojechać na weekend - łódzkie nie pozwoli Ci się nudzić. Sprawdź wymienione miejsca i zaplanuj dobrze trasę. Dwa dni aktywnego zwiedzania masz zagwarantowane!

Atrakcje dla dzieci - łódzkie

Łódzkie atrakcje dla dzieci również nie rozczarowują. Możesz wzbogacić nimi swoją trasę zwiedzania, dzięki czemu najmłodsi będą z niecierpliwością oczekiwać na kolejny przystanek w trasie! Do godnych uwagi atrakcji turystycznych w województwie łódzkim, które będą ciekawe dla małych i dużych są np.:

  • PGE Giganty Mocy – interaktywne muzeum o energii i węglu.
  • Skansen lokomotyw w Karsznicach.
  • Łódzkie ZOO.
  • Głaz Mszczonowski - jeden z największych głazów narzutowych w Polsce.

Zwiedzanie łódzkiego samochodem

Zwiedzanie łódzkiego samochodem pozwoli Ci zobaczyć jak najwięcej atrakcji, w jak najkrótszym czasie. Pamiętaj tylko - to nie wyścig! Ciekawych miejsc w łódzkim jest na tyle dużo, że wycieczki możesz powtarzać cyklicznie - nawet kilka razy w roku! Zaplanuj dobrze trasę i uwzględnij w niej wymienione przez nas miejsca.

Łódzkie atrakcje dla dzieci i inne ciekawe miejsca w województwie łódzkim są fantastycznym sposobem na wartościowe spędzenie czasu. Podróż samochodem oferuje Ci największą swobodę i elastyczność. W każdej chwili możesz zmienić cel podróży lub zatrzymać się w innym, wybranym przez Ciebie miejscu. Jeżeli nie masz swojego auta, sprawdź naszą ofertę na wynajem długoterminowy samochodów. Oferujemy współczesne modele w atrakcyjnych wariantach cenowych.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód