english version

Zwiedzanie autem kujawsko-pomorskiego - najciekawsze atrakcje

Zwiedzanie autem kujawsko-pomorskiego - najciekawsze atrakcje

Poszukujesz fantastycznego pomysłu na aktywne wakacje? Zwiedzanie kujawsko-pomorskiego samochodem jest idealnym sposobem na zaspokojenie potrzeb każdego turysty — żądnego atrakcji i dobrej kuchni oraz amatora krajobrazów i pieszej turystyki. Z dobrze zaplanowaną trasą przed Tobą niezliczone atrakcje! Kujawsko-pomorskie to województwo idealnie nadające się na niezapomnianą „objazdówkę”. Przeczytaj nasz artykuł i zobacz, jakie są ciekawe miejsca w kujawsko-pomorskim!

Wycieczka samochodem po kujawsko-pomorskim

Zwiedzanie autem kujawsko-pomorskiego, własnym lub wypożyczonym, może okazać się dobrym pomysłem na wygodną i oszczędną turystykę. Dzięki możliwości indywidualnego zaplanowania trasy i uniezależnienia się od publicznych środków transportu zobaczysz więcej, w krótszym czasie. Podróże objazdowe autem są również świetnym rozwiązaniem na turystykę z dziećmi. Jednak niezależnie od wieku, są różne fajne miejsca w kujawsko-pomorskim, które z pewnością spodobają się i starszym i młodszym. 

Województwo kujawsko-pomorskie jest jednym z regionów, które naprawdę warto zobaczyć! Toruń i Bydgoszcz to miasta, których architekturę doceni każdy miłośnik gotyckich budowli, natomiast Kujawy, jako kraina jezior i nienaruszonej dłonią człowieka przyrody, idealnie wpisze się w gust wędkarzy i fanów pieszych wędrówek. Przyjezierze, Jezioro Borówno, Jezioro Jezuickie czy Zalew Koronowski - to tylko kilka z propozycji na przystanek połączony z piknikiem, grillem, czy szybkim zarzuceniem wędki. Jeśli planujesz wypożyczyć pojazd, sprawdź, co oferuje:

Atrakcje turystyczne kujawsko-pomorskiego

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego jest naprawdę cała masa atrakcji turystycznych. To nie tylko dobra, lokalna kuchnia, ale też kawał historii, architektura i niezapomniane krajobrazy. Zwiedzanie autem kujawsko-pomorskiego sprawia, że najciekawsze atrakcje nie umkną Twojej uwadze. Zobacz koniecznie:

 • Nowe, Radzyń Chełmiński, Brodnica, Świecie nad Wisłą,  i tamtejsze zamki krzyżackie.

 • Park linowy w Rulewie (trasy dla dorosłych i najmłodszych).

 • Western City w Grudziądzu - jedną z najfajniejszych atrakcji w kujawsko-pomorskim.

 • Muzeum Archeologiczne w Biskupinie.

 • Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi.

 • Zamek w Golubiu-Dobrzyniu.

 • Mysią Wieżę w Kruszwicy.

 • Miasto Poli Negri w Lipnie.

 • Park Dinozaurów w Rogowie.

 • i dziesiątki innych atrakcji! 

To oczywiście tylko przykładowe atrakcje turystyczne w kujawsko-pomorskim. Pamiętaj - podróżując autem zobaczysz więcej miast w krótszym czasie!

Warto również wspomnieć o tym, że zwiedzanie kujawsko-pomorskiego samochodem umożliwia także zobaczenie większości zabytkowych kościołów, bazylik, klasztorów i katedr, jednak z uwagi na to, że jest ich naprawdę bardzo dużo - najlepiej jest zaplanować wycieczkę na kilka dni. 

Na terenie Kujaw i Pomorza jest również wiele uzdrowisk i tężni. To świetna baza wypadowa dla osób pragnących poprawić swoje zdrowie w atrakcyjnym miejscu. Jeżeli chcesz zwiedzać wygodnie i swobodnie, zobacz, jakie auta ma w ofercie nasza wypożyczalnia samochodów kujawsko-pomorskim.

Zwiedzanie kujawsko-pomorskiego samochodem

Planując zwiedzanie tego regionu, możesz wybrać najciekawsze miejsca w kujawsko-pomorskim i w ten sposób zaplanować trasę. Całe województwo można podzielić na regiony. Ten obszar Polski to:

 • Kujawy

 • Ziemia Chełmińska i Dobrzyńska

 • Kociewie

 • Bory tucholskie

 • Dolina Dolnej Wisły

 • Pałuki 

 • Krajna

Co warto zobaczyć w województwie kujawsko-pomorskim? W każdym z wymienionych regionów znajdziesz ciekawe miejsca. Kujawsko-pomorskie jest dawnym obszarem historycznego szlaku bursztynowego. Dzięki takiej lokalizacji, do każdej atrakcji z tej trasy jest w zasadzie blisko.

Kujawsko-pomorskie atrakcje dla dzieci

Co warto zobaczyć w kujawsko-pomorskim zabierając ze sobą dzieci? Można domyślić się, że większość młodych podróżników nie będzie usatysfakcjonowana, zwiedzając same zabytki. Kujawsko-pomorskie ma jednak dla najmłodszych wiele fantastycznych atrakcji. 

Fajne miejsca w kujawsko-pomorskim dla dzieci to, między innymi Muzeum Kolejki wąskotorowej znajdujące się w Wenecji (miejskość w Polsce), Toruńska Manufaktura Cukierków, Park Linowy we Włocławku, Jura Park dinozaurów Solcu Kujawskim, fantastyczne Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu, edukacyjne Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie oraz oryginalne Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Jeśli jednak uważasz, że jest to zbyt mało atrakcji, z pewnością znajdziesz jeszcze inne ciekawe miejsca w kujawsko-pomorskim dla dzieci.

Jak widzisz, podróżując samochodem, możesz zwiedzić wszystkie ciekawe i piękne miejsca w kujawsko-pomorskim ciesząc się niezależnością, wygodą i swobodą podejmowania decyzji o trasie. Jeśli planujesz właśnie wycieczkę, skorzystaj z oferty, jaką proponuje nasza wypożyczalnia samochodów. W katalogu usług znajdziesz możliwość wynajęcia auta na krótki okres, ale oferujemy również wynajem długoterminowy samochodów.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód