english version

Zwiedzanie autem kujawsko-pomorskiego - najciekawsze atrakcje

Zwiedzanie autem kujawsko-pomorskiego - najciekawsze atrakcje

Poszukujesz fantastycznego pomysłu na aktywne wakacje? Zwiedzanie kujawsko-pomorskiego samochodem jest idealnym sposobem na zaspokojenie potrzeb każdego turysty — żądnego atrakcji i dobrej kuchni oraz amatora krajobrazów i pieszej turystyki. Z dobrze zaplanowaną trasą przed Tobą niezliczone atrakcje! Kujawsko-pomorskie to województwo idealnie nadające się na niezapomnianą „objazdówkę”. Przeczytaj nasz artykuł i zobacz, jakie są ciekawe miejsca w kujawsko-pomorskim!

Wycieczka samochodem po kujawsko-pomorskim

Zwiedzanie autem kujawsko-pomorskiego, własnym lub wypożyczonym, może okazać się dobrym pomysłem na wygodną i oszczędną turystykę. Dzięki możliwości indywidualnego zaplanowania trasy i uniezależnienia się od publicznych środków transportu zobaczysz więcej, w krótszym czasie. Podróże objazdowe autem są również świetnym rozwiązaniem na turystykę z dziećmi. Jednak niezależnie od wieku, są różne fajne miejsca w kujawsko-pomorskim, które z pewnością spodobają się i starszym i młodszym. 

Województwo kujawsko-pomorskie jest jednym z regionów, które naprawdę warto zobaczyć! Toruń i Bydgoszcz to miasta, których architekturę doceni każdy miłośnik gotyckich budowli, natomiast Kujawy, jako kraina jezior i nienaruszonej dłonią człowieka przyrody, idealnie wpisze się w gust wędkarzy i fanów pieszych wędrówek. Przyjezierze, Jezioro Borówno, Jezioro Jezuickie czy Zalew Koronowski - to tylko kilka z propozycji na przystanek połączony z piknikiem, grillem, czy szybkim zarzuceniem wędki. Jeśli planujesz wypożyczyć pojazd, sprawdź, co oferuje:

Atrakcje turystyczne kujawsko-pomorskiego

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego jest naprawdę cała masa atrakcji turystycznych. To nie tylko dobra, lokalna kuchnia, ale też kawał historii, architektura i niezapomniane krajobrazy. Zwiedzanie autem kujawsko-pomorskiego sprawia, że najciekawsze atrakcje nie umkną Twojej uwadze. Zobacz koniecznie:

 • Nowe, Radzyń Chełmiński, Brodnica, Świecie nad Wisłą,  i tamtejsze zamki krzyżackie.

 • Park linowy w Rulewie (trasy dla dorosłych i najmłodszych).

 • Western City w Grudziądzu - jedną z najfajniejszych atrakcji w kujawsko-pomorskim.

 • Muzeum Archeologiczne w Biskupinie.

 • Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi.

 • Zamek w Golubiu-Dobrzyniu.

 • Mysią Wieżę w Kruszwicy.

 • Miasto Poli Negri w Lipnie.

 • Park Dinozaurów w Rogowie.

 • i dziesiątki innych atrakcji! 

To oczywiście tylko przykładowe atrakcje turystyczne w kujawsko-pomorskim. Pamiętaj - podróżując autem zobaczysz więcej miast w krótszym czasie!

Warto również wspomnieć o tym, że zwiedzanie kujawsko-pomorskiego samochodem umożliwia także zobaczenie większości zabytkowych kościołów, bazylik, klasztorów i katedr, jednak z uwagi na to, że jest ich naprawdę bardzo dużo - najlepiej jest zaplanować wycieczkę na kilka dni. 

Na terenie Kujaw i Pomorza jest również wiele uzdrowisk i tężni. To świetna baza wypadowa dla osób pragnących poprawić swoje zdrowie w atrakcyjnym miejscu. Jeżeli chcesz zwiedzać wygodnie i swobodnie, zobacz, jakie auta ma w ofercie nasza wypożyczalnia samochodów kujawsko-pomorskim.

Zwiedzanie kujawsko-pomorskiego samochodem

Planując zwiedzanie tego regionu, możesz wybrać najciekawsze miejsca w kujawsko-pomorskim i w ten sposób zaplanować trasę. Całe województwo można podzielić na regiony. Ten obszar Polski to:

 • Kujawy

 • Ziemia Chełmińska i Dobrzyńska

 • Kociewie

 • Bory tucholskie

 • Dolina Dolnej Wisły

 • Pałuki 

 • Krajna

Co warto zobaczyć w województwie kujawsko-pomorskim? W każdym z wymienionych regionów znajdziesz ciekawe miejsca. Kujawsko-pomorskie jest dawnym obszarem historycznego szlaku bursztynowego. Dzięki takiej lokalizacji, do każdej atrakcji z tej trasy jest w zasadzie blisko.

Kujawsko-pomorskie atrakcje dla dzieci

Co warto zobaczyć w kujawsko-pomorskim zabierając ze sobą dzieci? Można domyślić się, że większość młodych podróżników nie będzie usatysfakcjonowana, zwiedzając same zabytki. Kujawsko-pomorskie ma jednak dla najmłodszych wiele fantastycznych atrakcji. 

Fajne miejsca w kujawsko-pomorskim dla dzieci to, między innymi Muzeum Kolejki wąskotorowej znajdujące się w Wenecji (miejskość w Polsce), Toruńska Manufaktura Cukierków, Park Linowy we Włocławku, Jura Park dinozaurów Solcu Kujawskim, fantastyczne Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu, edukacyjne Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie oraz oryginalne Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Jeśli jednak uważasz, że jest to zbyt mało atrakcji, z pewnością znajdziesz jeszcze inne ciekawe miejsca w kujawsko-pomorskim dla dzieci.

Jak widzisz, podróżując samochodem, możesz zwiedzić wszystkie ciekawe i piękne miejsca w kujawsko-pomorskim ciesząc się niezależnością, wygodą i swobodą podejmowania decyzji o trasie. Jeśli planujesz właśnie wycieczkę, skorzystaj z oferty, jaką proponuje nasza wypożyczalnia samochodów. W katalogu usług znajdziesz możliwość wynajęcia auta na krótki okres, ale oferujemy również wynajem długoterminowy samochodów.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód