english version

Zmiany w prawie jazdy kat. D1+E

Już chyba wszyscy przyzwyczaili się do kolejnych projektów zmian dotyczących kierowania samochodami. Najnowszy pomysł parlamentarzystów przewiduje zniesie ograniczenia masy całkowitej zespołu pojazdów, którym mogą kierować posiadacze prawa jazdy kat. D1+E.

 

W styczniu wszedł w życie nowy tryb ubiegania się o pozwolenie do kierowania samochodami osobowymi. Ponadto obniżyły się niektóre wymagania stawiane przyszłym instruktorom nauki jazdy oraz egzaminatorom. Wygląda jednak na to, że to jeszcze nie koniec zmian. Posłowie nieustannie wnoszą nowe propozycje dotyczące różnych praw jazdy.

Najnowsza dotyczy uprawnień kat. D1+E. Cóż to za prawo jazdy? Pozwala ono na kierowanie autobusem, mogącym przewieźć nie więcej, niż 17 osób łącznie z kierowcą (D1) wraz z przyczepą, która nie przekracza masy własnej auta ciągnącego (E). Obecnie dopuszczalna masa całkowita takiego zespołu pojazdów nie może przekroczyć 12 ton. Parlamentarzyści chcą, by to ostatnie ograniczenie zostało zniesione. Byłaby to dobra wiadomość np. dla przewoźników, korzystających z busów oraz przyczep.

Jeśli będziecie Państwo chcieli przewieźć większą liczbę osób (do dziewięciu łącznie z kierowcą) wraz z dużym bagażem, a posiadacie tylko prawo jazdy kat. B, zapraszamy do skorzystania z naszej wypożyczalni samochodów. Czekają w niej na Państwa dwa modele minibusów, które spełnią Państwa wymagania. Autami tymi są Opel Vivaro oraz Renault Trafic. Znakomicie sprawdzą się, by przewieźć gości na wesele, czy pojechać z większą grupą osób na narty.

Jeśli natomiast będziecie Państwo potrzebowali przewieźć duży ładunek, oferujemy do wynajęcia także samochody dostawcze - Renault Master, Peugeot Boxer Maxi oraz Citroen Jumper Maxi. Wszystkie pomieszczą trzy osoby, a ich ładowność przekracza 1,4 t. Dodatkowo do kierowania nimi wystarczy prawo jazdy kat. B.

Pełna oferta naszych aut znajduje się w zakładce "Samochody". Zapraszamy również do kontaktu z jednym z naszych oddziałów. Dane kontaktowe znajdują się w ramce obok.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód