english version

Zmiana opon na letnie

Zmiana opon na letnie

Wielu kierowców zastanawia się, kiedy najlepiej zmienić opony z zimowych na te przeznaczone do jazdy latem. Niektórzy zrobili to jakiś czas temu, przez co spotkała ich niemiła niespodzianka w trakcie Wielkanocy. Wymiana ogumienia to szczególnie ważny temat w firmach.

 

Kalendarzowa wiosna rozpoczęła się już trzy tygodnie temu. Nie jest to jednak równoznaczne z faktem, że właśnie wtedy trzeba było zmienić opony z zimowych na letnie. Wręcz przeciwnie. Ostatnie święta przypominały raczej Boże Narodzenie, niż Wielkanoc. Kierowcy, którzy wymienili ogumienie, mieli nie lada problem z zachowaniem przyczepnności na drodze.

Kiedy najlepiej zmienić opony? Specjaliści wskazują, że wtedy, gdy średnia temperatura w ciągu doby wynosi ponad 7 stopni, a w nocy termometry pokazuja od 4 do 6 stopni. Oczywiście takie warunki powinny trwać przez kilka-kilkanaście dni. Dopiero wtedy wymiana ogumienia jest najbardziej wskazana. W innych przypadkach lepiej się z nią wstrzymać. Jazda na zimówkach w cieplejsze dni nie jest niebezpieczna, ani niewygodna. Oczywiście na krótką metę.

Wymiana opon to szczególnie ważny temat w przypadku firm, które posiadają swoje samochody. Po pierwsze dlatego, że nie mogą sobie one pozwolić na przestój związany z tym, że ktoś zbyt wcześnie zadecydował, by dokonać takiej operacji, a po kilku dniach spadł śnieg. Po drugie taka wymiana w większej liczbie samochodów jest dość dużym wydatkiem. Dodatkowo zimowe ogumienie trzeba gdzieś magazynować.

Właśnie dlatego coraz bardziej popularne staje się zewnętrzne zarządzanie flotą. Ma to miejsce np. w ramach wynajmu długoterminowego. Użytkownik płaci stałą miesięczną opłatę za pojazd, a wszystkimi obowiązkami związanymi z ubezpieczeniami, formalnościami, czy serwisowaniem (w tym wymianą opon) zajmuje się właściciel samochodów, czyli wypożyczalnia. Dzięki temu pracownicy firmy mogą skupić się na wykonywaniu swoich podstawowych obowiązków, zamiast martwić się ogumieniem.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód