english version

Zewnętrzne zarządzanie flotą

W krajach zachodnich większość aut firmowych obsługiwana jest w ramach Full Service Leasingu. W Polsce takie rozwiązanie również zyskuje na popularności. Jest bardzo funkcjonalne i wygodne, a polega na przekazaniu zarządzania swoimi samochodami firmie zewnętrznej. Najkrócej mówiąc, chodzi o wynajem długoterminowy samochodów.

 

Kiedyś auto służbowe było luksusem, na który mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Dziś samochód firmowy staje się niezbędnym narzędziem pracy w wielu branżach. Przedsiębiorcy zastanawiają się więc, w jaki sposób zapewnić swoim podwładnym dostęp do aut służbowych w taki sposób, by było to jak najbardziej opłacalne, a zarazem funkcjonalne.

Wielu menedżerów czerpie inspiracje z rozwiązań znanych od dawna w Europie Zachodniej. Mowa tu o FSL (Full Service Leasing). Usługa ta na pierwszy rzut oka jest bardzo podobna do tradycyjnego leasingu. Gdy się jej jednak przyjrzeć, można bardzo wyraźnie dostrzec kilka istotnych różnic. Przez cały okres obowiązywania umowy samochód służbowy (lub cała flota) nie tylko pozostaje własnością firmy leasingowej (np. wypożyczalni samochodów), ale także jest przez nią obsługiwana. Co to znaczy?

Przedsiębiorca korzystający z takiego rozwiązania nie musi się martwić praktycznie o nic, co dotyczy szeroko rozumianej obsługi i serwisowania samochodu. Użytkownicy po prostu tankują i jeżdżą. W przypadku jakiejkolwiek awarii, czy stłuczki, to wypożyczalnia zajmuje się likwidacją szkód, a także pokrywa wszelkie jej koszty. Co więcej, użytkownik ma zapewniony samochód zastępczy na okres naprawy.

Korzystanie z samochodu to nie tylko kwestie serwisowe, ale także opłacanie polis ubezpieczeniowych, dokonywanie przeglądów, itp. Tym również zajmuje się właściciel aut, czyli wypożyczalnia. Użytkownik nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów - ani czasowych, ani finansowych.

Każdy, kto chce skorzystać z wynajmu długoterminowego, musi tylko uiszczać stałą, miesięczną opłatę za korzystanie auta. Pozwala to w stabilny sposób zaplanować budżet, a co więcej - wpisać wydatki związane z wypożyczeniem w koszty uzyskania przychodu. Dlatego właśnie również nad Wisłą, wynajem długoterminowy dla firm staje się coraz bardziej popularny.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód