english version

Zdjęcie za czerwone światło

Zdjęcie za czerwone światło

Inspekcja Transportu Drogowego kręci kolejny bat na krnąbrnych kierowców. Właśnie trwają obiory techniczne zestawów rejestrujących przejazd na czerwonym świetle. Takich urządzeń ma być póki co 20. Testy przeszło 14 z nich. Kolejne czekają na weryfikację.

 

Urządzenia rejestrują kierowców, którzy przejechali mimo czerwonego światła. Na podstawie tych nagrań będą wystawiane mandaty – podobnie, jak w przypadku fotoradarów. Obecnie kara za przejazd na czerwonym świetle to mandat w wysokości 500 zł i 6 punktów karnych.

W skład zestawu rejestrującego wchodzą kamery poglądowe oraz kamery ANPR służące do identyfikacji pojazdów, a także urządzenie zapewniające połączenie z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Obecnie działa 14 z 20 rejestratorów. Ustawione są m. in. w Polkowicach, Luzinie, Miszewie, Mostach, Komornikach, Pile, Grębocinie, Kowalu, Nakle nad Notecią, Pyskowicach, Łaziskach Górnych, Olkuszu i Łukanowicach. Póki co na podstawie danych zbieranych przez te urządzenia, ITD nie wystawia mandatów. Odbiór wszystkich 20 rejestratorów ma zakończyć się w czerwcu.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód