english version

Zawody w ekonomicznej jeździe

Zawody w ekonomicznej jeździe

Niedawno pisaliśmy o polskiej edycji Think Blue. Tymczasem w ostatnich dniach odbyły się jeszcze inne zawody, podczas których kierowcy musieli jeździ c jak najoszczędniej. Tym razem rywalizowali w nich studenci ze swoimi prototypowymi pojazdami. Polskie zespoły wystawiły ich łącznie aż siedem.

 

Shell Eco-marathon Europe są jednymi z najważniejszych konkursów dla inżynierów na świecie. W tym roku odbyły się między 21, a 24 maja w Rotterdamie. Polskę reprezentowało 11 zespołów z sześciu uczelni, które wystawiły łącznie siedem samochodów w dwóch kategoriach – miejskiej "UrbanConcept" oraz futurystycznej "Prototyp". Przedstawiamy najlepsze wyniki osiągnięte przez naszych studentów.

Pojazd o nazwie PAKS+ zaprezentowany przez drużynę SKAP 2 (Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów) z Politechniki Warszawskiej zajął drugie miejsce w kategorii "UrbanConcept" pojazdów benzynowych. Na jednym litrze paliwa przejechano nim aż 317 km.

Zespół Smart Power z Politechniki Śląskiej wystartował w kategorii "Prototyp". Ich napędzana energią elektryczną MuSHELLka osiągnęła wynik 504 km/kWh, co przełożyło się na ósme miejsce w tej kategorii.

Pojazd EcoArrow II również startował w kategorii futurystycznych. Napędzany był jednak benzyną. Wystawił go zespół IRON WARRIORS z Politechniki Łódzkiej, który przejechał nim 641 km na jednym litrze paliwa.

Poza wymienionymi zespołami, nasz kraj reprezentowały też drużyny: SKAP, Green Arrow i Simr Team (Politechnika Warszawska), ELVIC TEAM (Politechnika Lubelska), HydrogenCar PG i KNKP Racing (Politechnika Gdańska), Smart Power Urban (Politechnika Śląska) oraz WAT ECO TEAM (Wojskowa Akademia Techniczna).

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód