english version

Zawody w ekonomicznej jeździe

Zawody w ekonomicznej jeździe

Niedawno pisaliśmy o polskiej edycji Think Blue. Tymczasem w ostatnich dniach odbyły się jeszcze inne zawody, podczas których kierowcy musieli jeździ c jak najoszczędniej. Tym razem rywalizowali w nich studenci ze swoimi prototypowymi pojazdami. Polskie zespoły wystawiły ich łącznie aż siedem.

 

Shell Eco-marathon Europe są jednymi z najważniejszych konkursów dla inżynierów na świecie. W tym roku odbyły się między 21, a 24 maja w Rotterdamie. Polskę reprezentowało 11 zespołów z sześciu uczelni, które wystawiły łącznie siedem samochodów w dwóch kategoriach – miejskiej "UrbanConcept" oraz futurystycznej "Prototyp". Przedstawiamy najlepsze wyniki osiągnięte przez naszych studentów.

Pojazd o nazwie PAKS+ zaprezentowany przez drużynę SKAP 2 (Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów) z Politechniki Warszawskiej zajął drugie miejsce w kategorii "UrbanConcept" pojazdów benzynowych. Na jednym litrze paliwa przejechano nim aż 317 km.

Zespół Smart Power z Politechniki Śląskiej wystartował w kategorii "Prototyp". Ich napędzana energią elektryczną MuSHELLka osiągnęła wynik 504 km/kWh, co przełożyło się na ósme miejsce w tej kategorii.

Pojazd EcoArrow II również startował w kategorii futurystycznych. Napędzany był jednak benzyną. Wystawił go zespół IRON WARRIORS z Politechniki Łódzkiej, który przejechał nim 641 km na jednym litrze paliwa.

Poza wymienionymi zespołami, nasz kraj reprezentowały też drużyny: SKAP, Green Arrow i Simr Team (Politechnika Warszawska), ELVIC TEAM (Politechnika Lubelska), HydrogenCar PG i KNKP Racing (Politechnika Gdańska), Smart Power Urban (Politechnika Śląska) oraz WAT ECO TEAM (Wojskowa Akademia Techniczna).

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód