english version

Wypadki na drogach w wakacje 2013

Policja podała bilans wypadków podczas ostatnich wakacji. Wynika z niego, że zdarzeń drogowych było aż o 1/5 mniej, niż w roku ubiegłym. Mniej było też zabitych i rannych. Tylko liczba pijanych kierowców pozostała bez zmian.


W lipcu i sierpniu doszło do prawie 5.900 wypadków. W takim samym okresie ubiegłego roku było ich prawie 6.950. Na drogach zginęło 506 osób, a więc zdecydowanie mniej w porównaniu z 2012 rokiem, gdy zabitych było 643. Obrażeń ciała doznało natomiast ok. 7.230 ludzi. W poprzednie wakacje poszkodowanych było zaś 8.822.

I to tyle, jeśli chodzi o dobre informacje. Niestety, liczba pijanych kierowców, przyłapanych na prowadzeniu samochodu pozostała prawie bez zmian. W tym roku ujawniono ich 29.054, a w ubiegłym 29.392. Warto pamiętać, że to nie wszyscy kierujący, którzy w wakacje jechali na podwójnym gazie, a jedynie ta ich część, która została wykryta przez Policję.

Przypominamy, że nasz bezpieczny powrót do domu z wakacji zapewniają trzy główne czynniki: dobry stan dróg, przygotowany technicznie samochód i kierowca w dobrej kondycji. Nie mamy wpływu na czynnik pierwszy, ale na dwa pozostałe już tak.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód