english version

Wypadki na drogach w wakacje 2013

Policja podała bilans wypadków podczas ostatnich wakacji. Wynika z niego, że zdarzeń drogowych było aż o 1/5 mniej, niż w roku ubiegłym. Mniej było też zabitych i rannych. Tylko liczba pijanych kierowców pozostała bez zmian.


W lipcu i sierpniu doszło do prawie 5.900 wypadków. W takim samym okresie ubiegłego roku było ich prawie 6.950. Na drogach zginęło 506 osób, a więc zdecydowanie mniej w porównaniu z 2012 rokiem, gdy zabitych było 643. Obrażeń ciała doznało natomiast ok. 7.230 ludzi. W poprzednie wakacje poszkodowanych było zaś 8.822.

I to tyle, jeśli chodzi o dobre informacje. Niestety, liczba pijanych kierowców, przyłapanych na prowadzeniu samochodu pozostała prawie bez zmian. W tym roku ujawniono ich 29.054, a w ubiegłym 29.392. Warto pamiętać, że to nie wszyscy kierujący, którzy w wakacje jechali na podwójnym gazie, a jedynie ta ich część, która została wykryta przez Policję.

Przypominamy, że nasz bezpieczny powrót do domu z wakacji zapewniają trzy główne czynniki: dobry stan dróg, przygotowany technicznie samochód i kierowca w dobrej kondycji. Nie mamy wpływu na czynnik pierwszy, ale na dwa pozostałe już tak.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód