english version

Volkswagen Tiguan – zmiany w 2015 roku

Volkswagen Tiguan – zmiany w 2015 roku

Popularne SUV-y niemieckiego koncernu wzbogacą się o nowe silniki. Na fanów samochodowej elektroniki będą też czekać nowe systemy muzyczne. Dostępny będzie również radiowo-nawigacyjny system Discover Media. Czy te innowacje przyciągną nowych klientów?

 

Volkswagen Tiguan pojawił się na rynku w październiku 2007 roku, czyli kilka miesięcy po jego premierze na Frankfurt Motor Show 2007. Wersja koncepcyjna została zaprezentowana rok wcześniej w Los Angeles. Swoją nazwę czerpie z połączenia angielskich słów oznaczających tygrysa oraz legwama. Zwyciężyła ona w konkursie ogłoszonym przez niemiecką grupę Auto Bild.

Tiguan zachwycił swoim wyglądem tylko wielbicieli prostoty. Jest ona widoczna zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu. Pierwsza wersja nawiązywała stylistycznie do takich modeli, jak Golf Plus i Touareg. W 2011 roku Tiguan otrzymał nowe reflektory, atrapę chłodnicy i zderzak. Wrażenie prostoty pozostało.

Volkswagen nie postawił na ekstrawagancję, ale na komfort i elegancję już tak. Wygodna pozycja, dobra widoczność, łatwość obsługi urządzeń, duża przestrzeń i mnogość schowków sprawiają, że Tiguan jest samochodem wygodnym i bardzo dopracowanym.

Przechodząc do silników, od razu warto wskazać te, które w nowym roku modelowym ulegną zmianie. Jednostka o mocy 140 KM zyska dodatkowe 10 KM, a silnik generujący 177 KM będzie pracował z mocą 184 KM.

Do dyspozycji podróżujących zostaną też oddane nowe systemy radiowe – Composition Colour i Composition Media. Uprzyjemnią one korzystanie z muzyki. Dzięki opcjonalnej funkcji App Connect możliwa będzie też ich bezprzewodowa obsług np. za pomocą tabletu. Dodatkowo Tiguan otrzyma coraz popularniejszy w Volkswagenach system Discover Media. Pozwoli on na korzystanie z nawigacji oraz internetowej funkcji Guide&Inform.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód